-سند پایانی چهاردهمین کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و روسیه شامگاه سه شنبه توسط وزرای امور اقتصادی و دارایی ایران و وزیر توسعه اقتصادی روسیه در هتل پرزیدنت مسکو امضا شد.

در چارچوب این سند، تفاهم‌نامه کارگروه وزارت انرژی روسیه و وزارت نفت ایران برای همکاری درباره طرح لوله گاز هند-ایران-پاکستان، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه زمین شناسی، یادداشت تفاهم همکاری در زمینه تأمین مالی و سرمایه گذاری در حوزه صنایع و معادن ایران، یادداشت تفاهم تحقیق و توسعه مشترک در زمینه منابع زیرزمینی و بستر دریای خزر منعقد شد.

یادداشت تفاهم سرمایه گذاری مشترک در طرح های برق حرارتی، یادداشت تفاهم در زمینه همکاری های فرهنگی و هنری، یادداشت تفاهم توافق های اولین نشست همکاری های مشترک فرهنگی، یادداشت تفاهم توافقات نهمین نشست کارگروه همکاری های حمل و نقل، تفاهم نامه سه جانبه ایران-روسیه-قزاقستان در زمینه ترانزیت و مبادله گندم از دیگر دستاوردهای چهاردهمین کمیسیون مشترک همکاری های ایران و روسیه بود.

سند پایانی با مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، ماکسیم اورشکین وزیر توسعه اقتصادی روسیه و مهدی سنایی به امضا رسید. گفتنی است، کرباسیان در رأس هیاتی ۷۵ نفره متشکل از مقام های دولتی و بخش خصوصی برای شرکت در چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه، صبح یکشنبه وارد مسکو شد.

به گزارش ایرنا، هیات بلندپایه اقتصادی ایران در سفر سه روزه به مسکو، ضمن شرکت در اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور، امضای سند اجلاس کمیسیون مشترک و چندین موافقت نامه همکاری و یادداشت تفاهم دوجانبه و دیدار با مقام های ارشد اقتصادی و سیاسی روسیه را نیز در دستور کار خود داشت.

همچنین بخوانید:   گفت‌وگو با موسس تلگرام

در این سفر، معاونان و مدیران ارشد وزارتخانه هایی چون صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، نفت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو، کشور، راه و شهرسازی، امور خارجه، بانک مرکزی و سازمان های انرژی اتمی، فرهنگ و ارتباطات اسلامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان را همراهی می‌کردند. بیش از ۲۵ تن از نمایندگان بخش خصوصی نیز در هیات اعزامی به روسیه حضور داشتند. چهاردهمین اجلاس کمیسیون دائمی مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه روزهای ۱۴ و ۱۵ اسفندماه جاری در مسکو برگزار شد.

انتهای خبر/