آخرین مطالب کسب و کار

سامانه جامع تجارت جایگزین ثبتارش

مرداد ۲۳, ۱۳۹۶ | اخبار, اخبار کسب و کار

بازرگانان از این پس باید ثبت سفارش کالاهای واراداتی خود را در درگاه سامانه جامع تجارت انجام دهند. با ایجاد سامانه جامع تجارت، نیازی به ثبت اطلاعات بازرگانان در چند درگاه نیست و آنها می‌توانند با مراجعه به این سامانه، عملیات استعلام ضوابط کالایی، اخذ مجوز، ثبت سفارش، تعیین منشاء ارز، انبارش و لجستیک بین‌المللی را انجام دهند.

سازمان توسعه تجارت در اطلاعیه‌های خود آورده است: در راستای تسهیل فرآیند تجاری و بهبود عملکرد آنها، ثبت سفارش افتتاح کلیه کالاها به جزتعرفه‌های فصل ۸۴ و تعرفه‌های استثناء از تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۶ در سامانه جامع تجارت به آدرس https://www.ntsw.ir انجام می‌گردد. درخواست‌های جایگزین، اصلاحیه و تمدید ثبت سفارش‌هایی که پیش از این تاریخ در سامانه ثبتارش به آدرس www.sabtaresh.tpo.ir ثبت شده‌اند، تا اطلاع ثانوی همچنان در سامانه فوق قابل است.

بنابر این گزارش، سامانه جامع تجارت در راستای تسهیل تجارت و بر مبنای کاهش هزینه‌ها و زمان صرف شده برای تجارت ایجاد شده است.

پس از ایجاد سامانه جامع تجارت دیگر نیازی به حضور فیزیکی بازرگانان و یا ثبت اطلاعات تکراری در چند درگاه وجود ندارد بلکه آنها می‌توانند تنها با مراجعه به این سامانه  عملیات استعلام ضوابط کالایی، اخذ مجوزها، ثبت سفارش، تعیین منشاء ارز، انبارش، لجستیک، عملیات بیمه و در آینده‌ای نزدیک تشریفات گمرکی را انجام دهند.

در حال حاضر فعالیت این سامانه  در نقش یک هاب تجاری است اما عدم همکاری مناسب گمرک، زنجیره اطلاعاتی این سامانه را با مشکلاتی مواجه کرده که در صورت همکاری گمرک می‌توان شاهد تسهیل و شفاف سازی فرآیند تجارت در سال‌های آتی بود.

انتهای خبر/

۰ نظر

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *