ارگان رسمی دولت حسن روحانی امروز در گزارشی مفصل نوشت: نام قرارگاه سازندگی خاتم در لیست ۱۲ شرکتی که به عنوان همکار ایرانی طرح در اختیار رهبر کنسرسیوم یعنی توتال قرار گرفته وجود داشته است، ولی این شرکت با ارزیابی های فنی و با توجه به تجارب شرکت ها، خود شرکت پتروپارس را که یکی از شرکت های بزرگ ایرانی است انتخاب کرده است. به اعتقاد صاحب نظران اجرای پروژه ها با سرمایه و انتقال تکنولوژی خارجی مزیت های فراوانی برای کشور دارد.

پاتریک پویان، رئیس شرکت توتال فرانسه  در پاسخ به سوالی در مورد احتمال بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران در دوران ریاست جمهوری ترامپ گفت، قرارداد توتال منطبق با مقررات فعلی بین المللی است… اگر این قواعد تغییر کند، ما باید خودمان را با آن تطبیق دهیم

گفتنی است که مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس پیش از این گفته بود که قرارداد توتال به گونه ای تنظیم شده که تحریم پذیر نیست و از این نظر جای نگرانی وجود ندارد!

محمد مشکین فام اضافه کرده که واگذاری فاز ۱۱ میدان مشترک پارس جنوبی بر اساس نص قانون با اختیارات وزارت نفت انجام شد. وزیر اختیار دارد که به جای برگزاری مناقصه برای واگذاری میادین مشترک با ترک تشریفات و از طریق مذاکره اقدام کند. لذا قرارداد ایران با توتال مناقصه پذیر نبود!

قرارداد توتال به گونه ای تنظیم شده که #تحریم پذیر نیست و از این نظر جای نگرانی وجود ندارد.

انتهای خبر/ نسیم آنلاین