در سفر‌‌ مدیرعامل سازمان بندرها و دریانوردی، نشست دوجانبه هیئت‌های ایرانی و قطری با حضور وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات و مدیران ارشد دولتی و خصوصی بندرها و دریانوردی قطر در دوحه برگزار شد.به نقل از ‌‌سازمان بندرها و دریانوردی، در این نشست که با محوریت تسهیل تجارت دریایی از طریق توسعه مناسبات و همکاری‌های تخصصی بندری و دریایی میان دو کشور برگزار شد، برطرف کردن موانع و مشکلات احتمالی موجود جهت توسعه صادرات و ترانزیت کالا از بندرها جنوبی ایران به بندرها قطر، گسترش میزان مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش‌های خصوصی دو کشور در خصوص ایجاد و توسعه صنعت لجستیک و حمل‌ونقل دریایی میان دو کشور‌ موردبحث و بررسی قرار گرفت. در این نشست همچنین، دو طرف از حسن روابط موجود و تحکیم بیشتر آن در آینده استقبال کردند.

در این سفر علاوه بر حضور معاون امور بندری و اقتصادی و همکاران وی، تعدادی از مدیران شرکت‌های مختلف دولتی و خصوصی کشتیرانی و مدیران برخی از صنایع تولیدی کشور نیز در هیئت اعزامی حضور و در خصوص موضوعات موردنظر خود، مذاکراتی را با وزیر و همکاران قطری وی داشتند. در این نشست که در فضایی‌ مثبت و با تأکید بر توسعه مناسبات فی‌مابین برگزار شد، وزیر قطری با تأکید به برطرف ساختن مشکلات احتمالی جهت تسهیل تجارت میان دو کشور، به همکاران خود در زیر بخش‌های مختلف وزارت نیز، دستور تسریع در انجام امور و پیگیری درخواست‌های خطوط کشتیرانی، بازرگانان و تجار ایرانی را صادر کرد.

هیئت اعزامی نیز ضمن انجام بازدید عملیاتی از بندر «الرویس» و مذاکره با مدیران بندر مذکور در خصوص موضوعات مشترک، از نزدیک با ظرفیت‌های عملیاتی این بندر‌، نحوه عملیات تخلیه و بارگیری شناورهای عمدتاً ایرانی، زیرساخت‌ها و طرح‌های توسعه‌ای آتی این بندر و همچنین بازارچه مرزی احداث‌شده جهت معرفی هرچه بیشتر و فروش محصولات ایرانی آشنا شدند.

انتهای خبر/