02177946669 | 09109200500 info@damaavand.com

دونالد ترامپ، سرمایه‌دار مشهور امریکایی در سال ۱۹۴۶ در نیویورک متولد شد. ترامپ مدیرعامل و همچنین بنیان‌گذار شرکت اقامتگاه‌های ترامپ است که تعداد بی‌شماری هتل و مکان‌های تفریحی را در سطح جهانی مدیریت می‌کند. روش زندگی نامتعارف و رفتار و منش بی‌پرده ترامپ، او را به شخصیتی محبوب در بین مردم امریکا تبدیل کرده است.
فارغ از تفکر درست یا غلط دونالد ترامپ در سیاست، او به‌عنوان فردی تأثیرگذار در میان کاندیداها حضور پیداکرده، فردی که به واسطه ثروت شخصی، دانشگاه مدیریت و کارآفرینی ترامپ، مجموعه‌های عظیم اقامتی و تفریحی و همچنین دانش مارکتینگ و کسب‌وکار، کتب تألیفی کسب‌وکار و حضور مؤثر در چنین همایش‌هایی از شانس بسیار بالایی برخوردار است و به عبارت ساده‌تر اگر کارشکنی‌ها در داخل امریکا کارساز نشود می‌بایست از هم‌اکنون وی را رئیس‌جمهور ایالات‌متحده دانست.
برنامه کارآموز The Apprentice دونالد ترامپ او را به یک قهرمان ملی واقعی تبدیل کرده است، ترامپ علاوه بر مدیریت شرکت‌های موفق بسیار، نماد رؤیایی امریکایی‌ها و الهام‌بخش امریکایی‌های بسیاری می‌باشد.
دونالد ترامپ Donald J.Trump معتقد است که آموزش عامل بزرگی در موفقیت او بوده است و تصمیم گرفته است که خود معلم شده، سخنرانی داشته، برنامه کارآموز را اجرا و درنهایت دانشگاه ترامپ را تأسیس کند. دانشگاهی که شامل دانشجویان و کارآفرینانی است که از وضعیت فعلی تجاری خود راضی نیستند و قصد دارند به اهداف خود دست یابند.
فکر می‌کنیم توضیحات در مورد دونالد ترامپ تا همین حد گویای شخصیت تأثیرگذار وی باشد، فارغ از طرز تفکر سیاسی او و اینکه آیا در روابط امریکا با سایر کشورها اصلاحات واقعی حاصل خواهد شد یا خیر، باید بگوییم که اگر سیاستمداران سیاستمداری نکنند، باید ترامپ را پیروز انتخابات پیش رو دانست. در ادامه با هورموند همراه شوید تا به بررسی اصول علمی که ترامپ را در حرفه‌اش موفق نموده است بپردازیم؛
۱. در زندگی کاری را انتخاب کنید که علاقه‌مند آن هستید: وقتتان را برای کارهایی که دوست ندارید تلف نکنید، علاقه برای هر نوع موفقیت در بلندمدت ضروری است. اگر علاقه نداشته باشید در بهترین حالت متوسط و درنهایت شکست خواهید خورد. افراد علاقه‌مند از تلاش دست نمی‌کشند، ذوق آن‌ها ترس را از بین می‌برد. علاقه شمارا به جلو سوق می‌دهد.

همچنین بخوانید:  بازاریابی در دوره عمر محصول

۲. با استاندارد خود مردم را شگفت‌زده کنید: استاندارد خود را خلق کنید، استانداردی در سطح بالا. از خود بپرسید استانداردی که می‌خواهید در آن شناخته شوید چیست؟ خود را گول نزنید، برای بهترین بودن پافشاری کنید و به‌سرعت بهترین کار ممکن را با کمترین هزینه به سرانجام برسانید.

۳. بزرگ‌تر و بهتر فکر کنید: خود را محدود نکنید، به مقیاس ترامپ فکر کنید و خود را بزرگ تصور کنید. شاید اکنون در شرایطی نباشید که بتوانید روی‌هایتان را تحقق ببخشید، ولی می‌توانید مقدمه پروژه‌های فوق‌العاده آینده را پی‌ریزی نماید.

۴. مصرانه سرسخت باشید: سرسخت بودن به معنای مشکل‌دار بودن و بی‌منطق بودن نیست، بلکه به مفهوم جسور بودن و تسلیم نشدن است. به معنای ایمان داشتن به خود، ایده‌ها و برنامه و آماده مبارزه بودن است. برای ایستادن و جنگیدن برای آنچه به آن باور دارید و آنچه می‌خواهید نیاز به قدرت دارید. این مبارزات شما است که موجب جوش‌وخروش خواهد شد. تسلیم نشدن مستلزم شجاعت است و شما نباید اجازه دهید که ترس فلجتان کند.

۵. بدون دانش هیچ شانسی ندارید: در مورد پروژه‌ای که در دست می‌گیرید دانش کسب کنید و هرچه می‌توانید یاد بگیرید. اگر بدون اطلاعات کافی وارد یک معامله شوید، وقت و پول خود را دور خواهید ریخت. بی‌خبری قابل‌بخشش نیست، بلکه مطمئن‌ترین راه برای شکست است. بذر یادگیری می‌تواند تقریباً هرجایی رشد کند و همیشه برای دانستن بیشتر راجع به کاری که در دست دارید، جا هست.

۶. هرس کردن یک شاخه برای نجات درخت: کسب‌وکارها و شرکت‌ها، سازمان‌های پیچیده‌ای هستند که برای انجام کار به افراد زیادی نیاز دارند. وقتی حلقه‌ای در زنجیر درست عمل نمی‌کند یا کارش مورد رضایت نیست، تمامی سازمان لطمه می‌بیند و ممکن است به اهداف خود نرسد؛ بنابراین، شاید مجبور باشید که حلقه ضعیف را حذف کنید. اخراج کردن ممکن است تصمیم کاری لازم و مسئولانه‌ای باشد. عملی دلپذیر نیست ولی هرس کردن یک شاخه می‌تواند درختی را نجات دهد.

همچنین بخوانید:  محیط بازاریابی خرده فروشی ایکیا

۷. به انجام کار بپردازید و ریسک کنید: بعضی افراد در ارتباط با کتاب باهوش‌اند ولی در برخورد با دنیای واقعی هیچ کاری بلد نیستند. بعضی‌های دیگر در کارهای عملی باهوش‌اند ولی از پس انجام کارهایی که به آن عادت دارند برمی‌آیند؛ اما کلید موفقیت تجربه می‌باشد و نه تحصیلات. تجربه از عمل برمی‌آید و مستلزم ریسک کردن است. دانش ضروری است ولی کافی نیست، شما باید به دانشتان عمل کنید چون انجام دادن روشی است که با آن یاد می‌گیرید و نهایتاً خود را تثبیت می‌کنید. دانش به حوصله نیاز دارد و عمل به شجاعت. اگر حوصله و شجاعت را باهم ادغام کنید موفق خواهید شد.

۸. به احساس درونی خود گوش کنید: اکثر ما احساسات درونی قوی‌ای داریم، احساساتی مانند نفرت‌ها، علایق و احساسات عمیق که مانند اعضای بدن بخشی از ما را تشکیل می‌دهند. نادیده گرفتن این احساسات مثل اعتماد نکردن به چشمان خویش است. ولی ما خیلی اوقات این کار را می‌کنیم و معمولاً هم پشیمان می‌شویم. احساسات خود را دنبال کنید، تنها شما می‌دانید که واقعاً به کجا می‌خواهید بروید.

۹. مخاطب خود را بشناسید: بدانید با چه کسی صحبت می‌کنید و بفهمید از کجا می‌آید، چه با او مشغول یک معامله باشید، چه جنگ، چه سخنرانی یا حتی مشغول معاشرت. وقتی آمادگی داشته باشید، دلیلی برای اضطراب وجود ندارد. با هر سخنرانی به‌عنوان فرصتی برای درخشیدن عمل کنید، همیشه مطالب را با دادن اطلاعات باارزش به شنوندگان خود عرضه نمایید.

برای مشاهده قسمت دوم کلیک نمایید
برای مشاهده قسمت سوم کلیک نمایید
برای مشاهده قسمت چهارم کلیک نمایید
انتهای مطلب/ لینک محتوا

همچنین بخوانید:  راه موفقیت ترامپ در کسب‌و‌کار، قسمت دوم