احمد علیرضا بیگی ضمن تبریک پیروزی جبهه مقاومت اظهار داشت: به حاج قاسم سلیمانی و به ولایت‌پذیری این سردار سرافراز افتخار می‌کنیم، زمانی که ۳ سال پیش از حاج قاسم سلیمانی سؤال می‌کنند که رمز موفقیت شما که به‌عنوان یک شخصیت برجسته در جهان اسلامی شناخته‌شده‌اید، چیست؟ پاسخ می‌دهد که هر آنچه از لسان مبارک مقام معظم رهبری شنیدم، باایمان آن را کلمه حق و راه پیروزی دانستم و در راستای تحقق آن جدیت داشتم.

وی بابیان اینکه این پیروزی حقانیت یک تفکر و نگرش را به اثبات رساند، تصریح کرد: اینکه تکیه‌بر قدرت درون‌زا، ضامن پیروزی است و اگر در عرصه اقتصادی اوضاعمان هرروز بدتر از دیروز است، به دلیل عدم تحقق منویات مقام معظم رهبری به‌ویژه توسط دولت است.

به گزارش فارس، این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقتضای امروز اقتصاد کشور، قاسم سلیمانی و تفکر قاسم سلیمانی است تا فرمایشات مقام معظم رهبری را باایمان و اخلاص عملی کند، افزود: پیام باارزش این پیروزی این است که فتح و ظفر درگرو پایبندی به آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی است و هر چه از این آرمان‌ها فاصله بگیریم، انتظار پیروزی توقع بیجایی است.

وی بابیان اینکه چگونه می‌توان باور کرد که انقلاب اسلامی وزرای هزارمیلیاردی را در دولت خودپذیرا باشد، ادامه داد: آنانی که پرونده تعارض، پرونده منافع شخصی‌شان با منافع عمومی، آشکار و واضح است، لذا با این تفاسیر انتظار گشایش اقتصادی عبث و دست‌نیافتنی است.

بیگی یادآور شد: امروز اقتصاد کشور قاسم سلیمانی را طلب می‌کند، پدید آوردن اقتصاد رانتی امروز یکی از آفت‌های اقتصادی کشور است و موضوع برندینگ سوخت نیز یکی از همین آفت‌های رانتی است که وزارت نفت بر اجرای آن اصرار دارد، درحالی‌که بنزین دارای قیمت تکلیفی است و درعین‌حال کالای واحدی بوده که امکان رقابت با محصولات دیگر را ندارد.

وی بابیان اینکه به بهانه رقابت خصوصی‌سازی، شرکت ملی پالایش و پخش می‌خواهد دریافت بنزین از انبارهای شرکت نفت به جایگاه‌های عرضه سوخت را به این شرکت‌ها واگذار کند، افزود: این یعنی یک حاشیه پرسود از قرار لیتری ۲۵ تومان که برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده که با احتساب ۸۰ میلیون لیتر مصرف روزانه ضرب‌در ۳۶۵ روز سال، درآمد یک هزار میلیارد تومانی را برای این شرکت‌ها را به همراه دارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر نفت در گروه انرژی بر توقف اجرای این طرح متعهد شد، ادامه داد: مصاحبه‌های بعدی حکایت از اصرار شرکت ملی پالایش و پخش بر ادامه این طرح ناصواب دارد، لذا بنده به همراه تعدادی از همکاران سؤالی را دراین‌باره به گروه انرژی ارائه دادیم و مصرانه پیگیر این سؤال بوده تا جلوی این اقدام رانتی وزارت نفت گرفته شود.

انتهای خبر/