رئیس اتاق ایران با اشاره به عقب‌ماندگی کشور در توسعه کسب‌وکارهای نوین گفت: در این حوزه مقاومت‌هایی وجود دارد و بهبود محیط کسب‌وکار و جلوگیری از مصائبی مانند رانت‌ها و پیچ‌وخم‌های اداری را برای رشد در این حوزه باید داشته باشیم. غلامحسین شافعی در جلسه صبحانه کاری اعضای اتاق با «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: امروزه رشد فناوری و تسخیر صحنه‌های اقتصادی توسط این حوزه محسوس است.

درگذشته شرکت‌هایی مانند جنرال الکترونیک، سامسونگ، جنرال موتور و غیره به‌عنوان شرکت‌های بزرگ طبقه‌بندی می‌شدند اما امروزه این وضعیت تغییر کرده و شرکت‌های گوگل، آمازون، مایکروسافت و … با سرعت به این مرحله رسیده‌اند. کسب‌وکارهای نوین، رشد فناوری و زیرساخت‌ها در ICT در حال تسخیر کشورها است و سهم این بخش در اقتصاد به‌سرعت در حال افزایش است.

به گزارش تسنیم، رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در ایران نیازمند جبران مافات در این حوزه هستیم، گفت: بخش خصوصی باید با حمایت مسئولان خود را هماهنگ کند و توسعه کسب‌وکارهای نوین را در کنار حمایت از نیروی جوان کشور باید دریابیم. بهبود محیط کسب‌وکار و جلوگیری از مصائبی مانند رانت‌ها و پیچ‌وخم‌های اداری را برای رشد در این حوزه باید داشته باشیم.

شافعی تصریح کرد: در این حوزه مقاومت‌هایی وجود دارد اما خوشبختانه این موضوع از اهمیت بالایی در کشور برخوردار شده که امیدواریم با حضور وزیر جوان، بخش خصوصی در کنار وزارتخانه مجری اصلی این برنامه باشد. اتاق ایران در نظر دارد با همکاری سازمان‌های مربوطه کسب‌وکارهای نوین و استارت‌آپ‌ها را موردتوجه قرار دهد و کمک‌های مادی و معنوی در سطح اتاق‌های کشور داشته باشد. امیدواریم تشکل‌های مربوطه در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی نقش داشته باشند و اجرای برنامه‌ها با این همکاری به نحو مطلوب‌تری انجام شود.

انتهای خبر/