دومین نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کشور در تاریخ ۱۹-۲۲ مهرماه ۱۳۹۷ برگزار می‌شود و در این نمایشگاه از میان بیش از ۳۷۰۰ شرکت دانش‌بنیان و خلاق، حدود ۳۰۰ شرکت برتر انتخاب خواهند شد. این شرکت‌ها گلچینی از بهترین شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق کشور بوده و نماد واقعی سطح علم و فناوری کشور می‌باشند. تنوع شرکت‌کنندگان و ابعاد برگزاری، این نمایشگاه را به نمایشگاه منحصربه‌فردی در کشور تبدیل کرده است.

ویژگی منحصربه‌فرد این نمایشگاه این است که تنها شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق امکان حضور در آن را دارا هستند. لذا در این نمایشگاه کلیه شرکت‌های حاضر تولیدکننده کالاهای داخلی و همگی تولیدکننده محصولات دانش‌بنیان (High tech) هستند. علاوه بر این، این نمایشگاه تنها نمایشگاهی در کشور است که در آن شرکت‌های واردکننده امکان حضور نخواهند داشت. به همین جهت این نمایشگاه بیانگر توانمندی‌های واقعی فناورانه جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش فارس، همچنین این نمایشگاه با رویکردی بین‌المللی برگزار خواهد شد و هیئت‌های تجاری و اقتصادی از کشورهای مختلف جهان از نمایشگاه بازدید به عمل خواهند آورد. بدین منظور هماهنگی‌های اولیه جهت بازدید هیئت‌هایی از کشورهای روسیه، چین، اتریش، پرتغال، هند و بلاروس از نمایشگاه انجام‌شده است.

در این نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان در تمام موضوعات فناورانه امکان حضور خواهند داشت. دسته‌بندی‌های موضوعی نمایشگاه شامل برق؛ الکترونیک؛ مخابرات و ارتباطات؛ فناوری اطلاعات؛ اینترنت اشیاء؛ هوش مصنوعی؛ کلان داده؛ تجهیزات پزشکی؛ کنترل، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق؛ رباتیک؛ شهر هوشمند و حمل‌ونقل هوشمند؛ کشاورزی، شیلات، باغداری و دامداری؛ نفت، گاز و پتروشیمی؛ تجهیزات آزمایشگاهی؛ تجهیزات ساخت و تولید؛ مواد پیشرفته؛ داروهای پیشرفته؛ فناوری‌های فرهنگی؛ بیوتکنولوژی و … است.

دومین نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان شرایط حضور مجموعه‌ای از شرکت‌های خدمات فناوری جهت خدمات‌دهی به شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم‌شده است. از این جمله می‌توان به شرکت‌های بازاریابی و تجاری‌سازی، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های مدیریت صادرات، صندوق‌های ارائه‌دهنده‌ی تسهیلات و ضمانت فناوری اشاره کرد. این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه‌های تخصصی شهرداری تهران (بوستان گفت‌وگو) در تاریخ ۱۹-۲۲ مهرماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد. حداکثر مهلت ثبت‌نام برای شرکت‌ها تا انتهای شهریورماه ۱۳۹۷ است. شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند تا پایان شهریورماه برای ثبت‌نام در این نمایشگاه از طریق وب‌سایت نمایشگاه به نشانی https://daneshbonyanexpo.isnet.ir اقدام کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۰۵۷۶۴۸ تماس بگیرند.

نهادهای مختلفی از نمایشگاه حمایت به عمل‌آورده‌اند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ازجمله حامیان نمایشگاه است. همچنین وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ نیرو؛ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ صنعت، معدن و تجارت نیز از دیگر حامیان نمایشگاه هستند. شهرداری تهران، پژوهشگاه نیرو، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نیز در زمره حامیان نمایشگاه قرار دارد. همچنین پیرو حمایت ویژه ستاد فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امکان حضور شرکت‌های خلاق و فناور نیز فراهم‌شده است.

لازم به ذکر است این نمایشگاه مورد بازدید ویژه دستگاه‌های مختلف کشور ازجمله مسئولان عالی حوزه علم و فناوری و تعدادی از وزرای دولتی قرار خواهد گرفت. همچنین بخش‌های مختلف دفاعی کشور نیز از زمره بازدیدکنندگان نمایشگاه خواهند بود. مهم‌ترین هدف از برگزاری نمایشگاه، کمک به توسعه بازار و افزایش حجم فروش شرکت‌های دانش‌بنیان کشور هست. همچنین از طریق این نمایشگاه امکان دیده شدن شرکت‌های نوپا و شرکت‌های مستقر در شهرستان‌ها نیز فراهم‌شده است. بدین ترتیب این شرکت‌ها شانس بیشتری برای فروش محصولات، خدمات و فناوری‌های خود خواهند داشت.

انتهای خبر/