حجت‌الاسلام محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، درخصوص رفت و آمد هیئت‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری در کشور، اظهار داشت: ما از سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی در ایران استقبال می‌کنیم به شرط آنکه منافع مردم و کشور نیز در اینگونه سرمایه‌گذاری‌ها تامین شود.

وی با اشاره به تعطیلی بیش از هزار کارخانه و بنگاه اقتصادی کشورمان، ادامه داد: نباید اینگونه باشد که سرمایه‌گذاران خارجی در خاک ایران به اقدامات تجاری بپردازند و در عوض سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و کارخانه‌های داخلی ورشکسته شوند.

فومنی با بیان اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی ایران نباید در هیچ‌یک از حوزه‌ها از جمله عرصه اقتصادی به کشورهای غربی وابستگی داشته باشد، تصریح کرد: برای تحقق منویات ایشان باید ضمن حفظ استقلال خود به تقویت و افزایش کیفیت محصولات و تولیدات داخلی‌مان بپردازیم چراکه به نظر بنده این قبیل رفت و آمدهای تجاری تنها شاید ۵۰ درصد در بهبود وضعیت اقتصادی کشور تاثیرگذار باشد.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با تاکید بر اینکه دولت باید به داد شرکت‌ها و کارخانه‌های تعطیل شده برسد و خط تولید آنها را بازیابی کند، افزود: زمانی که ما خودمان را با اقتصاد خارجی عجین کنیم، اقتصاد داخلی را از دست می‌دهیم.

فومنی اظهار داشت: البته باید در زمینه‌های مختلفی همچون بحث صادرات محصولات داخلی خود در سطح دنیا و گسترش آن نیز اقدام کنیم و به قطع کامل روابط خود با کشورهای خارجی در زمینه تجاری نپردازیم.

وی افزود: باید صادرات خود را در حوزه‌های مختلفی همچون کشاورزی، صنعتی، علمی و دانش بنیان که جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر در رتبه‌های بالایی در این عرصه قرار گرفته است را افزایش دهیم.

همچنین بخوانید:   کاهش فروش محصولات برند «ایوانکا ترامپ»

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در پایان خاطرنشان کرد: همانگونه که فرانسوی‌ها قصد ورود به بازار تجارت داخلی ما دارند، جمهوری اسلامی ایران نیز باید بتواند در بازار اقتصادی دنیا وارد شود چراکه اگر این یک بازی برد-برد است، ما نیز باید در حوزه صنعت، تجارت و صادرات با کشورهای خاجی نیز سهیم باشیم.
انتهای پیام/ خبرگزاری دانشجو