احمد توکلی رئیس دیده‌بان عدالت و شفافیت با اشاره به اینکه شفافیت مقدمه حذف فساد است، گفت: وزارت مسکن و شهرسازی باید به مصوبه قانونی مبنی بر راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان کشور برای فراهم شدن امکان اخذ مالیات از خانه‌های خالی زودتر عمل کند.

وی افزود: دولت باید از اول بهمن سال ۱۳۹۴ این کار را انجام می‌داد و با این کار هرسال چند صد میلیارد تومان مالیات از این طریق به خزانه ریخته می‌شد و با عمل نکردن به این مصوبه خسارت سنگینی به دولت و مردم اجاره‌نشین واردشده است.

به گزارش تسنیم، رئیس دیده‌بان عدالت و شفافیت ادامه داد: زمانی که برای خانه‌های خالی مالیات وضع شود صاحبان آن‌ها انگیزه پیدا می‌کنند تا واحدهای مسکن خالی خود را برای اجاره عرضه کنند. توکلی افزود: دیده‌بان عدالت و شفافیت قصد دارد درباره این موضوع نسبت به دولت اعلام‌جرم کند و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار حمایت داریم. نماینده سابق مجلس اضافه کرد: فعلاً از وزارت راه و شهرسازی توضیح خواستیم که چرا در اجرای این مصوبه تعلل می‌کند؟ توکلی بابیان اینکه مالیات بر سود حاصل از سوداگری در حوزه مسکن دو در هزار است، گفت: با وضع مالیات بر خانه‌های خالی، سوداگری در مسکن کاهش می‌یابد و ثروت به بخش تولید مسکن می‌رود.

انتهای خبر/