محمد طاهر فاضلی مدیر کسب‌وکارهای نوین اتاق اصناف ایران گفت: در هفته حداقل ۳ یا ۴ مراجعه‌کننده برای مجوز اپلیکیشن‌های حوزه حمل‌ونقل داریم که نشان از مسیر حرکت جامعه به کسب‌وکارهای نوین دارد. باوجودآنکه ساختار اصناف تا حدودی سنتی است، اما ما میل و شوقی که در اصناف می‌بینیم، گویای این است که خود کسب‌وکارهای سنتی نیز میل دارند که به سمت نوین شدن پیش بروند.

فاضلی ادامه داد: ما در هفته حداقل ۳ یا ۴ مراجعه‌کننده برای مجوز اپلیکیشن‌های حوزه حمل‌ونقل داریم و این مسیر حرکتی جامعه را نشان می‌دهد و ما قصد داریم که برای کسب‌وکارهای سنتی نیز پلتفرمی ایجاد و معرفی کنیم تا بتوانند با کمترین هزینه به فضای مجازی راه پیدا کنند. وی در مورد مسئله تعدد مجوزها که مشکل بسیاری از کسب‌وکارهای سنتی در این روزها است، نیز گفت: چالشی که برای کسب‌وکارهای اینترنتی در ماه‌های گذشته داشتیم،‌یکی مربوط به کوتاه کردن فرآیند دریافت مجوز بوده و دیگری به معضل نیاز به مراجعه به چند نهاد مختلف برای کسب مجوز مربوطه می‌شده که سعی کرده‌ایم، سازوکاری بیندیشیم که این مشکلات مرتفع شوند.

فاضلی تصریح کرد: در همین زمینه تعاملات خوبی هم با وزارت صنعت، هم سازمان گردشگری و دیگر سازمان‌ها صورت گرفت، به‌این‌ترتیب در حال حاضر هر فرد باید ابتدا ای نماد را دریافت کند و بعد به اتحادیه فضای مجازی رجوع کرده و جواز خود را دریافت کرده و به‌راحتی فعالیت خود را آغاز و انجام دهند. از حدود یک ماه پیش اتاق اصناف و کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران جلساتی مشترکی را با حضور استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا و فعال حوزه ICT برگزار می‌کنند که امیدوار هستیم، باعث مرتفع شدن بسیاری از مشکلات کسب‌وکارهای نوین شود.

انتهای خبر/