کره شمالی در سال گذشته میلادی در شرایطی که مورد تحریم قرارگرفته بود از طریق تبادلات با ارز ‘بیت کوین’ توانسته است به این درامد دست یابد. کره شمالی احتمالاً ۱۱ هزار بیت کوین را از طریق معاملات معدنی و یا با هک کردن رایانه‌ای به دست آورده و بر درامد ارزی خود در حین تحریم ها افزوده است.

خبرگزاری کره جنوبی می‌نویسد منابعی اطلاعات مربوط به معاملات ارزی مجازی کره شمالی را از آژانس امنیت ملی آمریکا به دست آورده‌اند که بر اساس محاسبات آن‌ها رقم به‌دست‌آمده تا پایان سال گذشته میلادی معادل ۲۱۰ میلیون دلار بوده است.

پس‌ازآنکه جامعه بین‌المللی و شورای امنیت تحریم‌های گسترده‌ای علیه کره شمالی در نظر گرفتند این کشور استفاده از ارزهای مجازی را بیشتر کرده است تا بتواند منابع مالی کافی برای برنامه تسلیحاتی اتمی خود داشته باشد.

این گزارش در شرایطی منتشر می‌شود که استفاده و معامله ارزهای دیجیتالی در کشورهای ژاپن و کره جنوبی نیز انجام می‌شود و دولت‌های این دو کشور تلاش زیادی برای توقف آن نکرده‌اند.

به گزارش ایرنا، کره شمالی تحت‌فشارهای اقتصادی فزاینده‌ای از سوی آمریکا قرار دارد و واشنگتن به‌تازگی مجموعه‌ای از تحریم‌های فلج‌کننده علیه این کشور اعمال کرد.

قرار است برای حل‌وفصل مسئله هسته‌ای شبه‌جزیره کره ‘مون جائه این’ رئیس‌جمهور کره جنوبی فرستاده ای را به کره شمالی اعزام کند و او این موضوع را به دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود اطلاع داده است و دو طرف موافقت کرده اند که گفت و گوهای دو کره ادامه یابد تا به تدریج به خلع سلاح هسته‌ای پیونگ یانگ منجر شود.

همچنین بخوانید:   «بیت کوین» نخرید، حتی اگر بانک مرکزی مجوز داد

انتهای خبر/