خودروسازان آلمانی در رتبه‌بندی سالانه مجله کانسیومر ریپورتس از برندهای خودرو، در رده‌های بالا قرار گرفتند درحالی‌که برندهای آمریکایی پایین‌تر از رقیبان خارجی خود ماندند. جیک فیشر، مدیر تست خودروی مجله کانسیومر ریپورتس اظهار کرد: خودروسازان آلمان تا حدود زیادی به دلیل بهبود قابلیت اطمینان صعود کردند. ساخت یک یا دو خودروی خوب قابل‌دستیابی است اما ساخت یک مجموعه از مدل‌های عالی بسیار دشوارتر است.

آئودی، پورشه و ب ام و در رتبه‌های اول، دوم و سوم قرار گرفتند درحالی‌که برند بوئیک جنرال موتورز در رتبه دهم قرار گرفت که نسبت به رتبه هفتم در سال ۲۰۱۶ تنزل داشت. برند لینکلن فورد موتور در رتبه ۱۵ قرار گرفت که نسبت به رتبه ۱۷ در سال قبل بهبود داشت. برند فورد از رتبه ۱۶ به ۲۱ سقوط کرد.

برند شورولت جنرال موتورز از رتبه ۲۰ به ۱۷ و برند کادیلاک از ۲۴ به ۱۸ بهبود یافت. برند تویوتا موتور از رتبه هشت به ۱۱ تنزل کرد و برای نخستین بار در سالهای اخیر، از میان ۱۰ رتبه برتر خارج شد. طبق گزارش «کانسیومر ریپورتس»، پیکاپ تاکوما مشکلات قابلیت اطمینان داشت. لکسوس که برند لوکس تویوتا است، از رتبه سوم به چهارم تنزل کرد.

برند سوبارو که زیرمجموعه شرکت فوجی هوی اینداستریز است، از رتبه دوم به پنجم عقب‌نشینی کرد درحالی‌که برند کره‌ای کیا پنج رده صعود کرد و در رتبه ششم قرار گرفت و پس‌ازآن مزدا موتور در رتبه هفتم ایستاد.

تسلا که پیش‌ازاین به دلیل نداشتن مدل‌های کافی رتبه‌بندی نشده بود، در رتبه هشتم قرار گرفت و هوندا پس‌ازاین خودروساز آمریکایی در رتبه نهم قرار گرفت. برند کرایسلر از ۲۶ به ۱۹ صعود کرد.

همچنین بخوانید:   تاکسی‌های ایرانی در ساحل‌عاج

شورولت کروز جنرال موتورز بهترین خودروی کامپکت شناخته شد درحالی‌که ایمپالا عنوان بهترین سدان بزرگ را تصاحب کرد. همچنین هوندا ریج لاین، بهترین پیکاپ کامپکت، کیا اوپتیما بهترین سدان اندازه متوسط و آئودی Q۷ بهترین شاسی‌بلند لوکس شناخته شد. اینفینیتی که برند لوکس نیسان موتور است، با شش رده بهبود، در رتبه ۱۶ قرار گرفت درحالی‌که برند نیسان با یک رتبه کاهش، به رتبه ۲۲ رسید. همه برندهای آلمانی عملکرد خوبی نداشتند. برند فولکس‌واگن با هشت رتبه سقوط، به رتبه ۲۳ و مرسدس بنز دایملر با شش رتبه سقوط، به رتبه ۲۰ رسید. برند فیات در میان همه برندهای رتبه‌بندی شده در رتبه آخر قرار گرفت و برند جیپ دومین رتبه پایین را کسب کرد. مجله کانسیومر ریپورتس هیچ‌یک از خودروهای فیات کرایسلر را توصیه نکرد درحالی‌که همه خودروهای پورشه، مزدا و ب ام و را توصیه کرد.

انتهای خبر/