دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران: با عنایت به اینکه در  بررسی های سال گذشته ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه نمونه هایی از تابلوهای برندهای پوشاک بدون مجوز و غیرمجاز شناسایی شد، بنابراین موضوع جمع آوری این تابلوها در جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان حمایت به طرح گذاشته شد.

علی اکبر پوراحمد نژاد با بیان اینکه تعداد این تابلوها در شمال تهران و در حوزه شمیرانات نسبت به سایر نقاط تهران بیشتر است، افزود: در بررسی ها ۶۹۰ واحد صنفی با ۱۶۹ عنوان برند خارجی شناسایی شد. وی با اشاره به اینکه در اواخر سال قبل روند اقدام و اخطار و برخورد با این مصادیق آغاز شد، گفت: با اخطارهای داده شده برخی از این برندها روند قانونی شدن را طی کردند و برخی هم با متوجه شدن تخلف کالاهای غیرمجاز خود را جمع آوری کردند.

پوراحمد نژاد تصریح کرد: روند جمع آوری تابلوهای پوشاک خارجی بدون مجوز و فاقد مجوز از هفته آینده در شمیرانات و از اواسط هفته آینده در تهران آغاز می شود، گفت: در سایر شهرستان های استان تهران نیز موارد محدودی شناسایی شده که اخطار لازم داده شده، اما با بازخوردهای دریافت شده در ماه گذشته معلوم شد، بخش زیادی از این واحدهای صنفی اقدام خاصی در جهت اصلاح روش نداشته اند و عملا کالاهای بی کیفیت را تحت عنوان برند با قیمت بسیار بالا عرضه می کنند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران گفت: در جلسه  گذشته فرماندهی شمیرانات مقدمات اجرای طرح جمع آوری تابلوهای برندهای پوشاک غیرمجاز بعد از آخرین اخطار مطرح شد و مقرر شده این طرح از ابتدای هفته آینده در شمیرانات آغاز شود. وی افزود: این طرح تا زمان جمع آوری کلیه تابلوهای برندهای پوشاک غیرمجاز ادامه دارد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران هم به عنوان عضو ناظر در کنار مأموران سازمان صنعت و سازمان حمایت حضور دارد.

انتهای خبر/