خودروهای بی‌کیفیتمحمد فیروزی، نماینده نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تولید خودروهای بی‌کیفیت عامل اصلی حوادث جاده‌ای است، گفت: کسانی که خودروهای بی‌کیفیت را روانه بازار مصرف کرده و با جان مردم بازی می‌کنند خیانت کار هستند. متأسفانه این روزها در مورد بحث خودرو مطالبی مطرح می‌شود که اصلاً شایسته ملت انقلابی و بزرگوار ایران نیست. مردم ایران دوستدار نظام و انقلابشان هستند و ربط دادن نخریدن خودرو به انقلاب هیچ توجیه منطقی و عقلی ندارد.

دبیر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خیانت را کسانی می‌کنند که خودرو بی‌کیفیت را روانه بازار مصرف کرده و با جان مردم بازی می‌کنند نه کسانی که به گرانی و کیفیت خودرو اعتراض می‌کنند. سالانه در کشور ۲۰ هزار نفر بر اثر حوادث جاده‌ها جان خود را از دست می‌دهند که بیشتر این آمار مربوط به بی‌کیفیتی خودروهاست.

فیروزی اضافه کرد: ما در صنعت خودرو در این چند ساله هیچ پیشرفتی نداشته و متاسفانه پس رفت داشته‌ایم، این چه منطقی است که همه اجناس خارجی کیفیت را از خارج وارد کرده و با مونتاژ در اختیار مردم قرار دهیم.

وی در پایان گفت: مسئولان بدانند که مردم مهم‌تر از خودرو هستند و اظهارات وزیر صنعت در این رابطه دور از شأن یک مقام دولتی و توهین به شعور مردم بود.
انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:   درگذشت فریدون تفضلی اقتصاددان برجسته ایرانی