در حال حاضر به نظر می‌رسد سرویس توزیع آمازون با پیک پرنده (Drone) که مدت‌ها انتظار آن می‌رفت اجرایی شود. آمازون یک پتنت جدید ثبت کرده که سفارش مشتریان را با استفاده از چتر نجات برایشان ارسال می‌کند. سرویس ارسال با پیک پرنده‌ای که با چالش‌های فنی، مسائل قانونی و روش‌های اجرا مواجه است؛ اما یکی دیگر از این چالش‌ها تحویل سفارش بر روی زمین است.

تا به امروز ارسال سفارش‌ها با این روش در مناطقی صورت گرفته که نسبتاً تحت کنترل بوده‌اند. در این مناطق پیک پرنده امکان فرود برای تحویل سفارش برایش میسر بوده است، اما فرود بدون خطر همه‌جا امکان‌پذیر نیست. به‌علاوه خطرات محیطی که می‌تواند آن را تهدید کند باید خطر انسان، حیوانات و سایر موانع را هم به آن اضافه کرد. از نگاهی دیگر در آمازون کارایی حکم‌فرماست.

پیشنهادی که در این پتنت ارائه‌شده ارسال سفارش با پیک پرنده و تحویل کالا به‌صورت آزاد کردن آن‌ها در آسمان است. پیک پرنده از بالا نگاه می‌کند و با تنظیم محل فرود سفارش موردنظر؛ آن را به سبک چتر نجات به کمک توده‌ای از هوای فشرده و برخی مکانیسم‌های مشخص به سمت پایین می‌اندازد.

توزیع کالای آمازون با پیک پرنده

توزیع کالای آمازون با پیک پرنده

پرواز کتاب‌ها و گیم‌های کامپیوتر عجیب‌ترین ایده‌ای نیست که آمازون برای پیک‌های پرنده‌اش در سر دارد. پتنت دیگر آن‌ها که در اواخر سال ۲۰۱۶ آشکار شد به ایده انبارهای شناور مربوط می‌شود. انبارهایی که نقش هاب را ایفا می‌کنند و پیک پرنده‌ای که مسافت‌های کوتاه را طی می‌کنند در آن‌ها مستقر می‌شوند.

انتهای مطلب/

همچنین بخوانید:   علاقه رئیس دفتر روحانی به افزایش قیمت دلار