ازسرگیری تحریم‌های آمریکا تأثیر مستقیمی بر فعالیت‌های نستله در ایران ندارد. این شرکت که بزرگ‌ترین شرکت مواد غذایی در جهان است، اعلام کرد ما به‌دقت تحولات سیاسی در رابطه با تحریم‌های ایران را دنبال می‌کنیم. این تحریم‌ها در این مرحله تأثیر مستقیمی بر تجارت ما ندارد.

بنا بر اعلام این شرکت، نستله یک نمایندگی در تهران و دو کارخانه، یکی در قزوین برای تولید شیر خشک و مکمل غذایی نوزادان و دیگری در پلور برای تولید آب‌معدنی دارد. این شرکت ۸۱۸ کارمند دارد و تعداد محدودی از محصولات این شرکت از خارج را وارد می‌کند. با تأمین محصولات غذایی پایه برای مشتریان ایرانی، ما به تأمین نیازهای جمعیت ایرانی ادامه می‌دهیم.

درحالی‌که امروز بخشی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران بار دیگر از سر گرفته شد و گفته می‌شود هدف این تحریم‌ها بخش مالی ایران است و اکثر شرکت‌های خارجی حتی اگر با تحریم‌های امریکا مواجه نشوند، در اثر این تحریم‌ها برای انتقال درآمد خود به خارج کشور دچار مشکل می‌شوند، این شرکت اعلام کرده که این تحریم‌ها تأثیری بر فعالیتش در ایران ندارد. گفتنی است که همواره مواردی که به تغییر عادات غذایی و سبک زندگی ایران مربوط می‌شوند، در رابطه با تحریم‌های ایران دچار مشکل نمی‌شوند.
انتهای خبر/