ابوالفضل قناعتی عضو سابق شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس عدم مدیریت یکپارچه در تهران را خطری بالقوه برای پایتخت‌نشینان در مواقع حوادث و بلایای طبیعی دانست.

وی بابیان اینکه رئیس مدیریت شهری در تهران شهردار است این در حالی است که در دیگر استان‌های کشور استاندار مسئولیت مدیریت بحران را بر عهده‌دارد. بااین‌حال ما شاهد بودیم که شب زلزله تهران به‌جای تشکیل جلسه در شهرداری تهران و بر عهده گرفتن مسئولیت مدیریت بحران از سوی آقای نجفی، این استاندار تهران و آقای مقیمی بود که عهده‌دار این مسئولیت شد.

این عضو سابق شورای شهر بی‌تجربگی شهردار تهران و نداشتن سابقه در مدیریت بحران‌ها یادآور شد: این بی‌تجربگی و ناتوانی نشانگر انتخاب غلط اعضای شورای شهر تهران است. آن‌ها به‌صرف اینکه نجفی دارای تجربه وزارت است او را برای شهرداری تهران برگزیدند، درحالی‌که شهردار تهران باید به مدیریت حوادث و بحران‌ها و همچنین نحوه مدیریت شهر اشراف کامل داشته باشد.

قناعتی گفت: همگان دیدند که یک زلزله ۵.۲ ریشتری که کانون آن‌هم در تهران نبود، چطور شهر تهران را قفل کرد. مردم سرپناه درستی برای اسکان نداشتند و شب را در ماشین‌هایشان سپری کردند. همین روشن بودن خودروها به آلودگی شدید هوای تهران ضریب داد تا استیصال مدیران شهرداری بیش‌ازپیش به چشم بیاید.

وی در ادامه افزود: ما می‌دیدیم که هرلحظه بر حجم شایعات در فضای مجازی و رسانه‌ها افزوده می‌شود، اما دریغ از یک اظهارنظر خشک‌وخالی از شهردار تهران. در خصوص زلزله اخیر انفعال تنها چیزی بود که از شهرداری تهران دیدیم.

انتهای خبر/

همچنین بخوانید:   دولت باید خسارت زمین گیر کردن توپولف ها را بدهد