بلاروس، همسایه غربی روسیه، به‌طور رسمی بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی را به رسمیت شناخت. به نقل از راشاتودی، بر همین اساس بلاروس نخستین کشوری از اروپاست که بیت‌کوین، ارزهای مجازی، استخراج و عرضه اولیه آن‌ها را به رسمیت می‌شناسد. اسناد مربوط به این قانون در بلاروس توسط رئیس‌جمهور این کشور نیز امضاءشده است و قرار است طی ۳ ماه آینده اجرایی شود.

اصلی‌ترین هدف قانونی شدن ارزهای مجازی در بلاروس، ایجاد شرایط ایده‌آل برای ورود شرکت‌های فعالی در حوزه IT به بلاروس اعلام‌شده است چراکه به عقیده مقامات بلاروس این مسئله می‌تواند محصولاتی محبوب در این کشور تولید کنند.

با قانونی شدن ارزهای مجازی ازاین‌پس مردم در این کشور می‌توانند آن‌ها را عرضه، استخراج کرده و به فروش برسانند و یا حتی بورس ارزهای مجازی را ایجاد کرده و دیگر عملیات مربوط به آن‌ها را انجام دهند. هم‌اکنون مردم امکان هدیه دادن بیت‌کوین و یا به ارث بردن بیت‌کوین و دیگر ارزهای مجازی را در بلاروس دارند. نکته قابل‌توجه اینکه فعالیت‌های مربوط به ارزهای مجازی هنوز در بلاروس به‌عنوان فعالیت اقتصادی شناخته نمی‌شود. بلاروس همچنین الزام تابعیت داشتن افرادی که در زمینه ارزهای مجازی فعالیت می‌کنند را برداشته و فعالان این بازار نیاز نیست که تابعیت این کشور را داشته باشند. آن‌ها فقط باید یک شرکت در بلاروس ثبت کنند. از سوی دیگر افرادی که می‌خواهند کارگزاری ارزهای مجازی در بلاروس را راه‌اندازی کنند باید حداقل ۵۰۰ هزار دلار دریکی از بانک‌های بلاروس به‌عنوان سپرده قرار دهند. همچنین قرار بر این است که دولت بلاروس بسیاری از فعالیت‌های مربوط به نقل‌وانتقال ارزهای مجازی را از مالیات معاف کند.

همچنین بخوانید:   بنجل فروشی در حراج جمعه سیاه

انتهای خبر/