محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مراسم شکرانه بهره‌برداری از ۴۱ هزار طرح اشتغال مستقیم ایجاد شده در سال ۹۷، گفت: پس از انقلاب پیشرفت‌های زیادی کرده‌ایم و آنچه کشور را نگه داشته مردم هستند و ما اکنون در جنگ وسیع اقتصادی هستیم و باید قبول کنیم که با جنگ تحمیلی شرایطمان متفاوت است و راهی به‌جز تکیه‌بر مردم نداریم.

وی با اشاره به بیانیه رهبر در گام دوم، گفت: بسیج مردمی با اولویت دادن به جوانان در این بیانیه تأکید شده و نشان می‌دهد راه دیگری وجود ندارد. در این ستاد محوریت کار را بر توانمندسازی اقتصادی مردم به‌ویژه مناطق محروم قرار داده‌ایم به‌طوری‌که طی سال‌های اخیر بیش از ۴۰ هزار پروژه زیربنایی با ۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ایجاد شده است.

مخبر گفت: ۱۵۵۰ مدرسه، ۱۲۰۰ مرکز فرهنگی، ۳۰۰ هزار واحد مسکونی، ۱۱۱۰ پروژه آب‌رسانی و برق‌رسانی، ۱۱ بیمارستان، ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی و ۱۵۹ مرکز جامع بهداشت و درمان ساخته‌شده است.۷۰۰ هزار نسخه بیماران سرطانی پرداخت‌شده و یک‌میلیون بیمه‌نامه برای افراد نیازمند صادرشده است. به ۱۰ هزار زوج نابارور در مناطق محروم کمک کرده‌ایم که ۵۴۲ مورد مثبت بوده و ۲۴۴ کودک به دنیا آمده است.

مخبر با اشاره به ارسال ۳۰۰ هزار بسته لوازم‌التحریر به مناطق محروم گفت: الگوهای اشتغال محور را ساماندهی کرده‌ایم به‌طوری‌که در ۷ ماه گذشته ۴۱ هزار شغل مستقیم را ایجاد کرده‌ایم و به‌واسطه آن ۴۰ هزار شغل غیرمستقیم نیز ایجاد شده است. ۲۰ هزار شغل اجتماع‌محور ایجاد شده و توسط بنگاه‌های کوچک و متوسط، ۷۰۰ نفر مشغول به کار شده، در بخش تحصیلات محور ۱۵۰۰ نفر، در بخش شرکت‌های دانش‌بنیان ۱۳ هزار و ۶۸۲ نفر مشغول به کار شده‌اند.

کار اقتصادی صرف در ستاد نمی‌شود و هر دستگاه نظارتی می‌تواند بر عملکرد ما نظارت کند و تمام اقدامات ما توسط مردم قابل‌اجراست و این پروژه‌ها اضطرار کشور هستند. ۳۸۲ شرکت سهام خود را به مردم واگذار کرده‌اند و می‌خواهیم برای سال آینده این ۴۰ هزار شغل مستقیم را به ۷۰ هزار شغل برسانیم.

در این مراسم همچنین حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، گفت: بنیاد برکت و ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) آنچه از دستشان برمی‌آمده در بحث کمک به مناطق محروم دریغ نکرده است. هدف این ستاد برای خدا و خدمت به محرومان در اقصی نقاط کشوری است که در رنج و محرومیت زندگی می‌کنند. ایجاد ۴۱ هزار شغل مستقیم در این وضعیت بیکاری فعلی کار مفید و ارزشمندی بود.

انتهای خبر/