سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی با بیان اینکه شهرداری‌ها همکاری لازم برای توسعه کسب‌وکارهای مجازی را ندارند، ادعا کرد: اکنون شهرداری‌ها تبدیل به بزرگ‌ترین مانع توسعه کسب‌وکارهای مجازی شده‌اند. آن‌ها در سراسر کشور اقدام‌هایی علیه کسب‌وکارهای مجازی انجام می‌دهند که سبب می‌شود مشکلات این کسب‌وکارها بیش‌ازپیش شود و هرروز درگیر رسیدگی به آن‌ها باشند به‌جای آنکه به فکر توسعه باشند.

رضا الفت نسب ادامه داد: شهرداری‌ها برای مواجه با این کسب‌وکارها با استفاده رایزنی دستور پلمپ را دریافت و اقدام به بستن این مراکز می‌کنند. او از تلاش اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی برای رسیدگی به این موضوع خبر داد و گفت: نامه‌ای نیز در این زمینه در دست تهیه است تا برای مسئولان ارسال تا راه‌حلی برای این موضوع پیدا کنند. به گزارش نود اقتصادی، سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی از رایزنی با اتاق اصناف ایران خبر داده و گفته است: تلاش می‌شود با همفکری سایر مسئولان بتوانیم بر این مشکلات غلبه کرده و راه توسعه کسب‌وکارهای مجازی را هموار کنیم.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شانزدهم بهمن‌ماه در مشهد گفت: دولت از کسب‌وکارهای نوپا حمایت می‌کند و در این زمینه از ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کنیم. وی افزود: در دیگر کشورها برای توسعه کسب‌وکارهای نوپا تسهیلات مختلف ارائه می‌شود اما ما در این زمینه با نهادسازی مشکل داریم. آذری جهرمی اظهار کرد: در ایران برای نهادسازی کسب‌وکار نوپا از ظرفیت‌های قانونی با عنوان شرکت‌های دانش‌بنیان آزمایشی استفاده شده است. وی گفت: برای رونق در این بخش باید از قوانین موجود استفاده کرد، زیرا تغییر قوانین زمان‌بر است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: ازاین‌رو کارگروهی با عضویت معاونت علمی رئیس‌جمهوری، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت کار و وزارت ارتباطات تشکیل و موضوعات مرتبط بررسی شد. آذری جهرمی افزود: پیشنهادی نیز در این زمینه برای ارائه به دولت آماده شده است.

همچنین بخوانید:   کسب درآمد از تبلیغات شهری تهران

انتهای خبر/