آلفابت که شرکت مادر تخصصی گوگل محسوب می‌شود با بازنگری در طراحی عینک گوگل قبلی ساخت این شرکت، مدل تازه ای از آن را عرضه کرده که شبیه به یک عینک آفتابی زیباست. این مدل جدید که Glass Enterprise Edition نام گرفته، برای عموم مردم ساخته نشده و همین طور که از نامش پیداست در شرکت ها و توسط صاحبان مشاغل مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل اولیه عینک گوگل که Explorer’s Edition نام داشت، به علت قیمت ۱۵۰۰ دلاری اش چندان مورد استقبال قرار نگرفت و قیمت مدل جدید هم هنوز اعلام نشده است. مدت زمان لازم برای تولید عینک جدید تا ۲۵ درصد کمتر بوده و تجهیز آن به خدمات دسترسی به اینترنت و واقعیت مجازی استفاده از آن در مراکز درمانی و صنایع مختلف را به صرفه خواهد کرد. استفاده از این عینک ها گردش کار کاغذی را تا ۲۰ درصد کاهش داده و به پزشکان امکان می دهد تا ۵۰ درصد زمان بیشتری را با بیماران بگذرانند.

نمایشگر بزرگتر، امکان تازدن، پردازنده سریع تر اتم، وزن کمتر و استحکام بیشتر از جمله مزایای این عینک است. همچنین برنامه نویسان می توانند برنامه های مختلفی را برای نصب بر روی عینک یاد شده طراحی کنند. شرکت پستی دی اچ ال برنامه ای برای این عینک طراحی کرده که به کارکنانش امکان می دهد به طور آنی دستوراتی بصری را بر روی شیشه عینک در مورد مقصد هر محموله و نحوه بسته بندی آنها دریافت کنند. قیمت نهایی و زمان عرضه این عینک ها هنوز اعلام نشده است.

انتهای خبر/