عضو اتحادیه بلور با اشاره به اینکه صنعت لوستر از ظرفیت اشتغال زایی بالایی برخوردار است بر ضرورت حمایت جدی از این صنعت در کشور تاکید کرد. وی همچنین با بیان اینکه تولید کنندگان داخلی لوستر به دلیل هزینه بالای تولید به لحاظ قیمت توان رقابت با چینی ها را ندارند، اظهار داشت: لوسترهای تولید داخلی به لحاظ کیفیت خیلی بالاتر از کالاهای چینی هستند.

اکبر نمکی، چینی و لوستر با بیان اینکه لوسترهای بی کیفیت چینی ۸۰ درصد بازار داخلی را به قبضه خود درآورده است، گفت: مصرف کنندگان داخلی فریب ظاهر لوسترهای وارداتی به ویژه از کشور چین را نخورند چرا که این محصولات به هیچ وجه کیفیت نداشته و فاقد استاندارد های لازم هستند. ایران تکنولوژی تولید قطعات آویز کریستال لوستر را ندارد، افزود: تولید این قطعات به تکنولوژی بالا و سرمایه گذاری کلان نیاز دارد.

نمکی با اعلام اینکه در حال حاضر آویز کریستال لوستر از مصر وارد می شود، اظهار داشت: تولید کریستال های شاخه زنبق و قطعات دیگرلوستر بصورت داخلی بوده، چون با تکنولوژی و سرمایه گذاری پائین تر شدنی است. هزینه تولید لوستر در ایران، ترکیه و چین به ترتیب ۸، ۴۴ و ۶ درصد است، یادآورشد: لازمه شتاب بخشی به چرخ تولید صنعت اشتغال زای لوستر در کشور برداشتن بار سنگین هزینه تولید از دوش تولید کنندگان داخلی است.

انتهای خبر/تسنیم