جابجایی شماره تلفن همراهبالاخره تفاهم‌نامه اصول حاکم بر ارایه خدمات ترابردپذیری شماره تلفن همراه (MNP) بین ۳ اپراتور تلفن همراه کشور به امضا رسید. ترابردپذیری شماره تلفن همراه امکان تغییر اپراتور با حفظ شماره را برای مشترکان تلفن همراه کشور فراهم می‌کند. این طرح در یک برنامه ۱۰ ماه از مرداد ماه ۹۴ آغاز شده و در ۲۲ بهمن ماه سال جاری قرار است وارد فاز اجرایی شود.

در این مراسم که ۳۱ مرداد ماه ۹۴ در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول گفت: اخیراً ۵ هزار میلیارد تومان در شبکه همراه اول سرمایه‌گذاری شده و به تازگی نیز ۲ هزا رو ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهد شد. با اجرای ترابردپذیری شماره تلفن همراه بازار اپراتورهای رقابتی‌تر می‌شود و برنده این طرح مشترکان خواهند بود.

همچنین در این مراسم علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل اظهار داشت: این اپراتور ۱۳ میلیون مصرف کننده باند پهن دارد و ۲۳ میلیون گوشی هوشمند در شبکه ایرانسل موجود است. مصرف روزانه دیتا در شبکه اپراتور دوم به ۳۰۰ ترابایت در روز رسیده است. اخیرا برای راه‌اندازی ۳G و ۴G مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده و یک میلیارد تومان نیز بزودی سرمایه‌گذاری خواهد شد.
دزفولی یادآور شد: ترابرد پذیری شماره تلفن همراه یکی از آرزوهای دیرین مشترکان بوده است.

در ادامه مراسم مجید صدری مدیرعامل رایتل اظهار داشت: اگر چه تعداد مشترکان اپراتور سوم همراه کم است اما این اپراتور بیشترین پوشش ۳G را در کشور دارد و در ۳۵۰ شهر پوشش ایجاد کرده است. مصرف روزانه دیتا در شبکه رایتل روزانه ۱۰۰ ترابایت است و بزودی نیز نسل چهارم توسط این اپراتور فعال خواهد شد.