فاز نخست طرح پرورش ماهی در قفس واقع در سد رئیس علی دلواری  بوشهر عصر روز سه شنبه ۲۷ تیر سال جاری با حضور معاون وزیر  جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران ، در استان بوشهر و  مسئولان استانی افتتاح شد.

طرح پرورش ماهی در قفس آرام صید بوشهر با حمایت مالی و کارشناسی بانک کشاورزی و از محل منابع  صندوق توسعه ملی با پرداخت تسهیلاتی به مبلغ ۶۶۵ میلیارد ریال ، زمینه اشتغال ۱۸۶ نفر را فراهم آورده است. این طرح شامل سه فاز پرورش،فرآوری و بسته بندی و هچری است که فاز نخست آن شامل پرورش ماهی، افتتاح شده است.

حسن صالحی معاون وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آغاز به کار پروژه پرورش ماهی در قفس گفت : این طرح با ظرفیت تولید ۲۵ میلیون قطعه بچه ماهی و ۶۰۰۰ تن ماهی در سال یکی از طرح های بزرگ کشور است که برای آن ۹۶۶ میلیارد ریال هزینه شده است.

رئیس سازمان شیلات ایران گفت : سال گذشته یک میلیون تن انواع آبزیان در کشور تولید شده است که از این مقدار ۴۰۰ هزار تن از طریق آبزی پروری و ۶۰۰ هزار تن از صید دریا و اقیانوس به دست آمده است.

وی، با اشاره به اهمیت پرورش ماهی در قفس در آب های خلیج فارس اظهار داشت: این طرح به عنوان یکی از ظرفیت‌های استان بوشهر است که اجرای آن در اولویت نخست طرح‌های آبزی‌پروری این استان قرار دارد.

انتهای خبر/