نشریه نیوزویک آمریکا در گزارشی به اظهارات اخیر فرماندهان ارشد سپاه درباره لزوم رفتن نیروهای نظامی آمریکا از اطراف ایران پرداخت.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب ایران با گفتن این موضوع که واشنگتن باید حضور نظامی خود در منطقه را پایان بخشد به تصمیم اخیر واشنگتن در اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران ضربه زد.

“محمد علی جعفری” فرمانده سپاه ایران روز چهارشنبه خواستار آن شد تا آمریکا تمامی نیروهای نظامی خود در شعاع ۱۰۰۰ کیلومتری مرزهای ایران را خارج کند، فاصله ای که شامل تمام عملیات نظامی آمریکا در خاورمیانه و افغانستان می شود.

این اظهارات در پاسخ به تصمیم اخیر واشنگتن در اعمال تحریم های اقتصادی بیشتر علیه ایران، تنها یک روز پس از آن بود که دولت “دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا به این نتیجه رسید که ایران به تعهدات خود بر اساس توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ پایبند بوده است.

وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که تحریم های جدید علیه ایران به دلیل حمایت این کشور از  گروه هایی است که آمریکا آنها را در لیست سازمان های تروریستی قرار داده، اتهامی که آمریکا به سپاه نیز وارد کرده است.

جعفری در سخنان اخیر خود نیز به شدت با این اتهامات مقابله کرد.

ایران و آمریکا هر دو درگیر جنگ با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه بوده و هر دو کشور همدیگر را متهم می کنند که در حال پیشبرد سیاست هایی با هدف بی ثبات کردن منطقه در راستای افزایش نفوذ خود هستند.

انتهای خبر/ تسنیم