اصول موفقیت

یک مأموریت شخصی داشته باشید:
شما باید در زندگی‌تان یک مأموریت داشته باشید، یک پس‌زمینه برای تمام افکارتان، مأموریت من این است: هرلحظه‌ات را طوری سپری کن که ۱۰ سال بعد به خودت افتخار کنی. شما هم باید مأموریتی برای خود داشته باشید، چه چیزی از خودتان می‌خواهید؟ چه چیزی برای شما ارزش است؟ آن را با خط درشت بنویسید و بر روی میز کارتان بچسبانید تا هر وقت خواستید کاری انجام دهید آن را در پس‌زمینه ذهنتان داشته باشید.

طمع زمان داشته باشید:
زمان ما محدود است، ما فقط ۸۶۴۰۰ ثانیه در روز داریم که می‌توانیم استفاده کنیم. مردم عادی که در طبقه متوسط به پایین جامعه زندگی می‌کنند بیشتر وقتشان را صرف کارهای ناموثر و یا بدون بازده می‌کنند. افراد موفق وقتشان را به‌شدت حرفه‌ای مدیریت می‌کنند. آن‌ها آگاهانه از زمانشان استفاده می‌کنند و توازن را بین کار وزندگی عادی رعایت می‌کنند.
شما هرلحظه‌ای که می‌خواهید پشت سر بگذارید می‌توانید آن را به یک‌لحظه تأثیرگذار بر زندگی‌تان یا یک‌لحظه‌ی بی‌اثر بر روی موفقیتتان تبدیل کنید، شما تنها و فقط این ۲ انتخاب را می‌توانید داشته باشید.

هرروز ۵ دقیقه وقت صرف اولویت‌بندی کنید:
نظم یعنی داشتن اولویت، شما اگر اولویت نداشته باشید چطور می‌توانید نظم داشته باشید؟ اگر نظم نداشته باشید چطور می‌خواهید بهره‌وری خود را بالا ببرید و از تمام لحظه‌هایتان نهایت استفاده را ببرید؟ چطور می‌خواهید بدانید کدام کار شمارا موفق و کدام کار شمارا در همین‌جایی که هستید نگه می‌دارد؟ افراد موفق انرژی و وقتشان را به‌هیچ‌وجه صرف کارهای بیهوده و بدون بازده نمی‌کنند، شما هم نباید بکنید.

همچنین بخوانید:   بلایی که مدیریت ناکارآمد بر سر اقتصاد می آورد

اطرافتان را با افراد همفکر پرکنید:
ثروت، موفقیت و دست آورد پاداش خوبی برای یک فرد جویای آن است، اما هرچقدر شما موفقیت بیشتری به دست آورید، تنهاتر خواهید شد، زیرا دیگران نمی‌توانند گام‌به‌گام شما حرکت کنند، آن‌ها احساس خوبی به موفقیت شما وزندگی شما نخواهند داشت. افراد موفق برایشان به‌شدت مهم است که زمانشان را با چه کسی به اشتراک می‌گذارند. افراد موفق به دنبال افراد همفکر و هم‌سطح خودشان هستند و دوستان بازنده‌شان را جا می‌گذارند.

یک پیگیر فوق حرفه‌ای باشید:
خیلی از افراد ایده‌ها، نظرات و افکار خوبی و جالبی دارند، اما هنگام شروع که می‌شود… هیچ. یا اگر شروع می‌کنند آن‌قدر از خود بی اطمینان هستند که با سهل‌انگاری کار را نیمه‌تمام رها می‌کنند. افراد موفق شاید ایده‌های بزرگی نداشته باشند یا افراد نابغه نباشند، اما ابتدایی حرفی که می‌کنند را نیز عملی می‌کنند. آن‌ها از خودشان مطمئن هستند و نمی‌خواهند اگر هم موفق نشوند، شکست نمی‌خورند.

بهترین‌های دیروز را برای خلق فردا با خود حمل کنید:
دنیا هرروز در حال پیشرفت است و اختراعات جدید بدون هیچ وقفه‌ای در حال رسوخ درون زندگی مردم هستند اما نباید در مقابل فنّاوری مقاومت کنید، افراد موفق با جریان فنّاوری وزندگی پیش می‌روند و بهترین‌های قدیم را نیز با حفظ می‌کنند اما موفقیت خود را صرف خاطراتشان نمی‌کنند، آن‌ها به امید فردایی عالی، دیروز خوب را رها می‌کنند

پرتوقع باشید:
به کم بسنده نکنید. از داشته‌هایتان خوشحال باشید اما قانع نشوید. همیشه بهترین‌ها را برای خود بخواهید هیچ‌وقت به شرایط اجازه ندهید برای شما تصمیم بگیرد. باید اراده کنید و شرایط را عوض کنید، نباید اجازه دهید شرایط تصمیم شمارا عوض کند.

همچنین بخوانید:   هفته‌‌ای 4 درخواست برای مجوز تاکسی‌ اینترنتی

این نوشته را بالای تخت خوابتان بر روی سقف بچسبانید:
من متعهد می‌شوم بیشتر یاد بگیرم
تا بتوانم بیشتر کمک کنم
تا بتوانم بیشتر بسازم
تا بتوانم بیشتر کسب کنم
تا بتوانم بیشتر حفظ کنم
تا بتوانم بیشتر شکرگزار باشم