محسن صالحی نیا امروز در دهمین کنفرانس بین‌المللی تجارت جهانی صنعت مبلمان ، طراحی، هنر، دکوراسیون و صنایع وابسته، گفت: صنعت مبل‌سازی وابستگی به صنایع کوچک و متوسط دارد و این صنعت بخشی از ارزش‌افزوده را تولید می‌کند.

به گزارش فارس، صالحی نیا بابیان اینکه این کنفرانس دهمین سال برگزاری خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است،‌گفت: بر اساس آمار و ارقام موجود حدود ۸ هزار واحد فعال در صنعت مبلمان وجود دارد که تعداد ۶۴۰۰ واحد آن جزء واحدهای کوچک صنفی است و تعدادی هم جزء واحدهای متوسط به شمار می‌رود. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت:‌ بالغ‌بر ۷۰ هزار نفر اشتغال در این مجموعه وجود دارد. وی افزود: این کنفرانس در سطح جهانی مخاطبان بسیار زیادی دارد و حضور از کشورهای مختلف در زمینه‌های طراحی،‌تولید، توسعه و خدمات نشان‌دهنده موفقیت این کنفرانس در طی ۱۰ سال برگزاری خود بوده است. وی بابیان اینکه ایران یک بازار ۴۰۰ میلیونی در منطقه دارد،‌ اظهار داشت: وزارت صنعت به‌عنوان دستگاه سیاست‌گذار این بخش از صنعت یعنی مبلمان سازی، طراحی و دکوراسیون را با توجه به نقشی که در ایجاد ارزش‌افزوده دارد حمایت می‌کنیم و وظیفه‌داریم تا زمینه ارتباط آن را با صنایع مختلف فراهم آوریم.

صالحی نیا اظهار داشت: ما به‌عنوان وزارت صنعت به همراه اتاق‌های بازرگانی حمایت‌های خودمان را برای تأمین منابع،‌ برگزاری دوره‌های آموزشی و حمایت از صادرات در این بخش انجام می‌دهیم و برنامه‌هایی را برای توسعه صادرات این بخش در سال آینده داریم که امیدواریم با تصویب آن در مجلس بتوانیم گام‌های بعدی را در این زمینه برداریم.

 

انتهای خبر/