وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از خیز بزرگ اجرای طرح اشتغال فراگیر از اردیبهشت ماه سال ۹۷ خبر داد و گفت که نتایج این طرح در سال آینده به‌خوبی قابل‌رؤیت خواهد بود. علی ربیعی افزود: خوشبختانه کارکرد سامانه برای ثبت نام اشتغال روستایی در این طرح افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: عده‌ای تصور می‌کردند که تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال روستایی تخصیص می یابد درحالی‌که اشتغال این مناطق بر اساس مطالعه دقیق علمی از سوی کارشناسان حوزه کار و ظرفیت های هر منطقه تنظیم شده است. ربیعی از ثبت نام ۳۰۰ هزار نفر در سامانه اشتغال روستایی در وهله نخست خبر داد و گفت: با غربالگری ۸۰ هزار نفر شناسایی شدند که تسهیلات برای اشتغال آنان ۱۴ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

به نقل از ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: برای ما مهم پرداخت وام نیست و به عبارتی از پاشیدن پول بشدت پرهیز می کنیم زیرا مهم برای ما ایجاد اشتغال است. وی تأکید کرد: تسهیلات بر اساس اشتغال در رسته های شناسایی شده تخصیص می یابد که در کنار متقاضی ایجاد شغل باید کارآفرین و مشاوره باشند و بازار فروش هم شناسایی شده باشد.

ربیعی با بیان اینکه بین سرعت و دقت دچار گرفتاری شده ایم، ادامه داد: اطمینان می دهم با دقت هایی که صورت گرفته، از اردیبهشت خیز می گیریم و سعی بر این است تا بانک ها در ماه های تیر و شهریور سال ۹۷ به اشتغال فراگیر در رسته های مختلف عمل کنند. وی تأکید کرد: خوشبختانه در برخی از رسته ها نظیر گردشگری خوب عمل شده و متقاضی برای فعالیت در این بخش زیاد است. رسته های پرکشش متقاضی زیادی دارند و نتایج اشتغال فراگیر از سال ۱۳۹۷ قابل‌رؤیت خواهد بود.

همچنین بخوانید:   هرج و مرج دولتی در بازار شیرینی و شکلات، چیپس و اسنک؟!!

انتهای خبر/