محمدرضا گنجی رئیس انجمن صنعت تایر اظهار داشت: صنعت لاستیک سازی در سال ٩۵ حدود ٨ درصد افزایش تولید داشته و در سه ماهه سال ٩۶ نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ٢٨ درصد رشد تولید را تجربه کرده است. در زمینه واردات تایر نیز در سال ٩٣ حدود ١۵٣ هزار تن تایر به ارزش ۵٧٧ میلیون دلار به کشور وارد شده است.

به گفته وی، در سال ٩۵ معادل ١٠٣ هزار تن تایر با ارزش ٣۵۶ میلیون دلار به کشور وارد شد اما در دو ماهه اول سال جاری این میزان دوباره رشد داشته است.

گنجی میزان نیاز داخلی به تایر را بیش از ۶ میلیون حلقه عنوان کرد و با بیان اینکه لاستیک های وارداتی، لاستیک های با سایز خاص هستند، افزود: در سال گذشته حدود ٢۴٠ هزار تن تولید تایر داشتیم و امسال نیز این رقم به ٢۶٠ هزار تن خواهد رسید که نیاز داخل را تامین می کند و باید برای بازاریابی و صادرات اقدام کنیم.

واردات یکی از مشکلات اصلی تایر سازان است، گفت: وقتی می توانیم نیاز بازار را تامین کنیم نیازی به واردات وجود ندارد. در حال حاضر خودروسازان حدود ۵۵ تا ۶٠ درصد تولید صنعت تایر را استفاده می کنند. برخی خودروسازان از لاستیک های خارجی استفاده می کنند، در حالی که تولیدات داخلی هم می تواند مورد استفاده آنها باشد.

به زودی یکی از کارخانه های لاستیک سازی کشور با همکاری شرکای خارجی آغاز به کار خواهد کرد،اظهار داشت: برجام فرصت هایی را برای حضور شرکتهای خارجی در ایران فراهم کرد، هر چند هنوز شرکت های بزرگ به صورت جدی به ایران نیامده اند.

رئیس انجمن صنعت تایر با اشاره به قاچاق تایر به کشور، تاکید کرد: کالای قاچاق، کیفیت ندارد و چون گمرکی هم پرداخت نمی کند ارزان تمام می شود. این در حالی است که ما حتی در بازارهای صادراتی استاندارهای بالاتری را هم پاس کردیم و کارخانه های کشور در قبال تولیداتشان پاسخ گو هستند.

در حال حاضر تولیدکنندگان چینی مشوق صادراتی از طرف دولت دارند اما ما مشکلات زیادی داریم. دولت باید با ساز و کار مناسب، واردات و صادرات را کنترل کند. بازارهای هدف تولیدکنندگان تایر مناسب نیست و این در حالی است که می توانیم در اروپای شرقی و شمال افریقا به بازاری ١٠٠ هزارتنی دست پیدا کنیم.

گنجی با اشاره به تمایل خودروسازان به استفاده از تایرهای خارجی، گفت: لاستیک های داخلی با کیفیت مناسب در اختیار خودروسازان قرار می گیرد اما شاید بعضی از خودروسازان داخلی به این فکر می کنند که انباری داشته باشند تا در صورت بروز هر گونه مشکل برای سازنده داخلی بتوانند تولیدشان را تامین کنند.

وی در مورد میزان طلب تایرسازان از شرکت های خودروسازی نیز گفت: صنعت لاستیک در حال حاضر بین ٣۵٠ تا۴٠٠ میلیارد تومان از خودروسازان طلب دارد و طبق قرارداد، پرداخت باید در مدت ٢ تا ٣ ماه انجام شود اما هم اکنون بیش از ۴ ماه طول می کشد.

گنجی بیان کرد: در قراردادهای اخیر صنعت خودرو با خارجی ها یکی از بخش های مورد بحث تأمین تایر است و حتی در مورد رنو یکی از تایرسازان داخلی جزء منابع تأمین رنو محسوب می شود. دو خودروساز بزرگ به نوعی دولتی هستند و ما انتظار داریم از طرف دولت حمایت شویم.

وی تصریح کرد: قبلاً بعضی از کارخانه های تایرسازی از صندق ذخیره ارزی وام گرفتند و صنایع را بازسازی کردند اما وقتی به مرحله پرداخت اقساط رسیدند، در دولت قبل ناگهان اعلام شد که بازپرداخت باید با نرخ ارز آزاد صورت گیرد و در نتیجه بسیاری از تولیدکنندگان نتوانستند اقساط وام خود را پرداخت کنند. در دولت جدید نیز کارهایی انجام شده و سعی می کنند مشکلات را حل کنند،وزیر صنعت هم در هر دوره ای که در وزارتخانه بوده چرخ صنعت را چرخانده است.

گنجی در مورد کیفیت سنجی تایرهای ایرانی نیز گفت: شاخص های ١۶ گانه ای برای سنجش کیفیت لاستیک وجود دارد و تایرهای داخلی طبق استانداردهای جهانی رتبه بندی می شوند، اما نباید به استانداردهای اجباری اکتفا کرد و باید برای ارتقای کیفیت تلاش کرد.

انتهای خبر/