مدیرعامل لنوو اعلام کرد در تلاش برای افزایش رشد لنوو است و از سهام داران و کارکنان شرکت خواست تا در این زمینه بردباری پیشه کنند. این غول چینی هم اکنون نیز عنوان بزرگ ترین تولیدکننده کامپیوترهای شخصی در جهان را یدک می کشد، خرید موتورولا توسط لنوو نیز نشان دهنده  جاه طلبی  این شرکت در زمینه  تولید گوشی های هوشمند است. اما یوانکینگ به طور عمومی اعلام کرده است که در صورت موفق نشدن در دستیابی به اهدافش در زمینه فروش آنلاین، از سمت  خود در لنوو استعفا خواهد داد. این اظهار نظر می تواند نشان دهنده اعتماد به نفس بالای مدیر پنجاه و دو ساله لنوو باشد.

یوانکینگ برنامه های بزرگی دارد و خواهان سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در زمینه ی هوش مصنوعی و رقابت با Alibaba و Tencent در این زمینه است. اما برنامه اصلی وی افزایش تجارت آنلاین این شرکت و دستیابی به درآمد سالانه ی ۱۲ میلیارد دلاری تا سه سال آینده است. لنوو در نظر دارد با استفاده از وب سایت خرده فروشی JD.com به این هدف دست یابد.

شرکت لنوو و چندین تولیدکننده چینی دیگر از این وب سایت برای فروش محصولات شان استفاده می کنند. با وجود اینکه در صورت دست نیافتن به این هدف، مدیرعامل لنوو ممکن است شغل خود را از دست دهد،  اما دست یابی به هدف یادشده نیز موفقیت بزرگی برای لنوو و شخص یوانکینگ تلقی خواهد شد.

رشد لنوو از زمانی شروع شد که این شرکت در سال ۲۰۰۵ اقدام به خرید کسب و کار سرورهای پایین رده ی IBM کرد. پس از آن لنوو امتیاز تولید لپ تاپ های ThinkPad را نیز از IBM خریداری کرد. همچنین این شرکت در سال ۲۰۱۴ موتورولا را نیز از گوگل خریداری کرد. این خریدها موجب گسترش کسب و کار لنوو در زمینه سرورها، کامپیوترهای شخصی و موبایل شده است.

لنوو پیش از خرید موتورولا نیز در زمینه تولید تلفن همراه فعالیت داشت، هرچند محبوبیت آن در این زمینه به بازارهای شرقی محدود بود. اغلب تلفن های همراه تولید شده توسط لنوو در چین و دیگر کشورهای آسیایی به فروش می رسند و برخی از آن ها به بازارهای اروپایی نیز راه یافته اند؛ اما محصولات لنوو تقریبا در بازار آمریکا غایب هستند. با این حال، به نظر می رسد با معرفی گوشی های Phab2 و Phab2 Pro که از ویژگی واقعیت افزوده تانگو گوگل پشتیبانی می کند، این رویه در حال تغییر است.

انتهای خبر/