02177946669 | 09109200500 info@damaavand.com

محمود بهمنی رئیس کل سابق بانک مرکزی با بیان این که باید تمرکز دربخش صنعت روی تقویت صنایع اصطلاحا کاربر باشد تا تحولی در جذب نیروی کار ایجاد شود گفت: استراتژی مدون اقتصادی در صنعت نداریم.

بهمنی در خصوص وضعیت استراتژی صنعتی در کشور گفت: باید پذیرفت که در کشور تاکنون استراتژی مدون در بخش صنعت وجود نداشته است، بنابراین باید با لحاظ تمامی جوانب اقتصادی، استراتژی مدون اقتصادی در کشور طراحی کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمی توان برای صنایع مختلف یک نسخه استراتژی صنعتی تعریف کرد چرا که هر صنعت شرایط خاص  و ملاحظات خود را دارد.

رئیس کل سابق بانک مرکزی در گفتگو با تسنیم افزود: باید مشخص شود به چه دلیل با وجود اعلام رشد اقتصادی در کشور، میزان اشتغالزایی با رشد روبرو نشده است.

وی در ادامه گفت: فقدان استراتژی مدون یکی از دلایل آمار بالای بیکاری در کشور است بطور مثال سرمایه گذاری هدفمند و اصولی در صنایعی مانند صنعت نساجی تاثیر قابل توجهی در اشتغالزایی دارد.

رئیس کل سابق بانک مرکزی با بیان اینکه با توجه به جمعیت بالای بیکاران در کشور، لزوم رشد اشتغالزایی موضوع بسیار مهم و بدیهی است، افزود: باید تمرکز دربخش صنعت روی تقویت صنایع اصطلاحا کاربر باشد تا تحولی در جذب نیروی کار ایجاد شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در شرایط فعلی موضوع اولویت بندی در بحث سرمایه گذاری در بخش صنایع مختلف نکته بسیار مهمی است.

انتهای خبر/

همچنین بخوانید:  دولتمردان نگران اوضاع اقتصاد نیستند!