کاظم خاوازی در نشست با نمایندگان انجمن استارت‌آپ‌های حوزه کشاورزی بر اهمیت نقش استارت‌آپ‌ها تأکید و اظهار کرد: ما می‌خواهیم با استفاده از امکانات سازمانی و حمایت‌های دولتی، زمینه رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها و حمایت از جوانان فعال این حوزه را فراهم کنیم.

شکوفایی این استارت‌آپ‌ها می‌تواند بر افزایش صادرات و نیز افزایش بهره‌وری و رونق اقتصادی در حوزه کشاورزی مؤثر باشد. ما معتقدیم استارت‌آپ‌ها دارای خلاقیت، قدرت ایده پردازی و جسارت هستند و رونق آن‌ها باعث رونق اقتصادی در حوزه کشاورزی خواهد شد. وزارت جهاد کشاورزی هر حمایتی برای توسعه استارت‌آپ‌ها نیاز باشد با علم به نقش تعیین‌کننده آن‌ها، آماده همکاری است.

وی با اشاره به این که انجمن صنفی را محرم مباحث کلان کشاورزی و مدیریت این حوزه می‌دانم، بیان کرد: همچنین امکانات آموزشی و مراکز آموزشی وزارتخانه در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌گیرد و در معرفی فعالان آن‌ها تلاش می‌کنیم تا این جریان بالقوه، همچنان رشد کند. وزیر جهاد کشاورزی در ادامه آمادگی این وزارت را برای ایجاد شهرک استارت‌آپ‌ها اعلام کرد.

حمایت از سرمایه‌گذاری در حوزه استارت‌آپ‌ها، بهره‌گیری از ظرفیت‌های ترویجی و پژوهشی، حمایت از استیفای حقوق شرکت‌ها، معرفی برندهای استارتاپی در رسانه‌ها، اصلاح نظام واسطه‌ها، تسهیل صادرات از طریق استارت‌آپ‌ها و تسهیل صدور مجوزها بخشی از نظرات نمایندگان انجمن استارتاپی بود.

انتهای خبر/