در هفته‌ای که گذشت حجم معاملات ۶۲۸۹ میلیون سهم و ارزش آن ۱۲۳۸۸ میلیارد ریال بوده است که حجم و ارزش معاملات به ترتیب ۲۸ درصد و ۴۱ درصد افزایش داشته است. ارزش بورس اوراق بهادار تهران نیز در این مدت به عدد ۳۸۵۸۹۱۵ میلیارد ریال رسید که ۱.۱ درصد کاهش داشته است. صنعت مخابرات با ۲۴.۸ درصد بیشترین ارزش و «صنعت خودرو و ساخت قطعات» با ۲۳.۶ درصد بیشترین حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش تسنیم، همچنین در ۳۰ روز گذشته صنعت «استخراج کانه‌های فلزی» با بازدهی ۲.۱ درصد، در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت «زراعت و خدمات وابسته» با افت با ۱۲.۲ درصدی بیشترین افت را تجربه کرد. این گزارش می‌افزاید: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران هم در هفته گذشته به عدد ۹۶۸۶۰ واحد رسید که ۱۱۰۱ واحد کاهش داشته است.

همچنین از ابتدای امسال تاکنون شاخص کل بورس با ۲۵.۴ درصد افزایش به رقم ۹۶۸۶۰ واحد بالغ شد و شاخص کل هم‌وزن با ۱۰.۱ درصد افزایش عدد ۱۷۳۱۲ واحد را تجربه کرد. این در حالی است که در محاسبه شاخص کل بورس تهران با برخی از شاخص بورس‌های بین‌المللی نسبت به پایان هفته گذشته، شاخص بورس نزدک (NASDAQ) با رشد ۱.۷ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس نزدک (NASDAQ) با رشد ۱.۷ درصدی بیشترین بازدهی و شاخص بورس توکیو (NIKKEI 225) با افت ۳.۷ درصدی کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای خبر/