موسسه تحقیقاتی ” جفریس برنت تیلز ” اعلام کرد تا سال ۲۰۲۲، ارزش سهام بزرگ‌ترین شرکت خرده‌فروشی آنلاین جهان می‌تواند سه برابر شود. این برآورد جدید ۲۹ درصد بیشتر از تخمین ۷۷۳.۸ میلیارد دلاری روز دوشنبه است که در صورت تحقق، بیش از مجموع ارزش بازار شرکت‌های ” والمارت ” و ” علی‌بابا ” خواهد بود که دو خرده‌فروش بزرگ دیگر در جهان هستند.

به گفته این موسسه، بسیاری از منابع درآمدزای این شرکت تا چهار سال آینده تقریباً دو برابر خواهد شد و به حدود ۵۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید. رویکرد آمازون در تبلیغ کسب‌وکار خود از مهم‌ترین عوامل پیشران رشد این شرکت خواهد بود، چراکه تغییر رویکرد از تبلیغات سنتی به آنلاین باعث صرفه‌جویی در مصرف دلار به نسبت شرکت‌هایی چون گوگل و فیس بوک شده است.

به گزارش ایسنا، طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، ازنظر تیلز ارزش سهام آمازون از ۱۷۵۰ دلار به ۱۸۵۰ دلار افزایش پیدا خواهد کرد که بالاتر از سطح هدف‌گذاری شده ۱۷۰۱ دلاری است. همچنین آمازون حتی می‌تواند زودتر از انتظار موسسه تیلز به سطح یک تریلیون دلاری برسد.

تجزیه‌وتحلیل‌های موسسه ” وولفه ریسرچ ” و ” مونسه کرسپی ” نشان می‌دهد ارزش سهام آمازون به ۲۰۰۰ دلار در هر سهم خواهد رسید که با توجه به میزان سهام کنونی در بازار، آمازون تنها به یک سال زمان برای تبدیل‌شدن به شرکتی باارزش ۱ تریلیون دلار نیاز دارد.

انتهای خبر/

همچنین بخوانید:   داستان خنده دار انتقال سرورهای تلگرام به ایران