02177946669 | 09109200500 info@damaavand.com

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات اعلام کرد: ادغام شرکت‌های اینترنتی قدمی مثبت برای توسعه اینترنت ثابت در کشور است. از ابتدا و در وزارت ارتباطات گذشته به دنبال کاهش ارائه پروانه ارتباطی بودیم اما ازآنجاکه نمی‌توانستیم شرکت‌ها را مجبور به عدم دریافت پروانه کنیم درنهایت ۱۷ شرکت موفق به دریافت پروانه شدند.

وزیر ارتباطات تأکید کرد: در حال حاضر و بعد از گذشت تقریباً یک و نیم سال هنوز این شرکت‌ها نتوانسته‌اند بر اساس تعهدات خود عمل کنند و در کل کشور تنها ۱۴ هزار پورت فیبر نوری واگذار شده است. جهرمی با تأکید بر ضرورت توسعه بازار اینترنت ثابت گفت: این بازار نیاز به سرمایه‌گذاری بالایی دارد و این در حالی است که ۱۷ شرکت توان تأمین این سرمایه را ندارند. درنهایت هفته گذشته جلسه‌ای با حضور سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و ۱۷ شرکت FCP برای رسیدن به یک راه‌حل برگزار کردیم.

به گفته وی جمع‌بندی این جلسه درنهایت به این موضوع ختم شد که شرکت‌ها برای ادغام با یکدیگر مذاکره کنند. جهرمی ادغام اخیر دو شرکت اینترنتی را قدم مثبت برای توسعه بازار اینترنت دانست و تأکید کرد: این ادغام به کاهش هزینه جاری شرکت‌ها و افزایش سرمایه‌گذاری در این بازار کمک می‌کند.

وی درعین‌حال گفت: برخلاف خبرها فعلاً رگلاتوری امتیاز ویژه‌ای برای شرکت‌های اینترنتی که دست به ادغام زده‌اند در نظر نگرفته است. بر اساس این گزارش شرکت‌های های وب و پارس آنلاین با صدور بیانیه‌ای مشترک با اعلام این خبر این اقدام را به‌منظور تحقق بخشیدن به برنامه‌های آذری جهرمی وزیر ارتباطات مبنی بر شفاف‌سازی بازار و تشویق اپراتورهای غیردولتی برای استفاده از ظرفیت‌های بازار مالی به‌ویژه از طریق حضور در بورس صورت گرفته است.

همچنین بخوانید:  قرارداد با شرکت بدنام پژو، دستاورد برجام!

در این بیانیه تأکید شده که بعد از حضور شرکت‌ های وب در بازار بورس و اوراق بهادار تهران این تصمیم برای نخستین بار در صنعت ICT کشور اتخاذ شده است. گفتنی است وزیر ارتباطات در پاسخ به سؤالی درباره زمزمه‌های پیوستن آسیاتک به این ادغام آن را تائید کرد و این حرکت را آغازی برای رقابت با مخابرات خواند.

انتهای خبر/