کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین‌المللی پول، بیان نمود: در حال حاضر فقط مسئله زمان در بحث قانونمند کردن ارزهای مجازی در کشورها مطرح است و باید دید چه زمانی کشورها این ارزها را قانونی می‌کنند.

به گزارش راشاتودی، وی در مصاحبه با CNNMoney گفت: قانونمند کردن ارزهای مجازی اجتناب‌ناپذیر است و کاملاً واضح است که ما در این حوزه به قوانین بین‌المللی و نظارت کافی نیازمندیم. لاگارد افزود: احتمالاً هم‌اکنون در حوزه ارزهای مجازی فعالیت‌های پنهانی نیز وجود دارد. رئیس صندوق بین‌المللی پول، گفت: صندوق بین‌المللی پول به‌شدت تلاش می‌کند تا از استفاده این ارزها در پول‌شویی و حمایت مالی از تروریسم جلوگیری کند. وی بیان کرد: در این زمینه به‌جای تمرکز بر افراد و شرکت‌ها استفاده‌کننده باید بر نحوه استفاده از ارزهای مجازی به نظارت بر آن‌ها تمرکز کرد.

لاگارد در حالی این سخنران را ابراز کرده است که سیاست‌گذاران و سیاستمداران کشورهای جهان در تلاش هستند تا ارزهای مجازی را سرکوب کنند. هفته گذشته وزرای اقتصاد آلمان و فرانسه اعلام کرده‌اند که ارزهای دیجیتال می‌توانند برای سرمایه‌گذاران و ثبات مالی بلندمدت مخاطره‌آمیز باشند. پیش‌تر نیز رئیس‌کل بانک تسویه‌حساب‌های بین‌المللی گفته بود که بیت‌کوین ترکیبی از یک حباب، فاجعه‌ زیست‌محیطی و یک کلاه‌برداری پنهان است. وی از رؤسای بانک‌های مرکزی کشورهای جهان خواست تا ارزهای مجازی و استفاده از آن‌ها را سرکوب کنند.

هم‌اکنون مبادلات ارزهای مجازی در چین، کره جنوبی و هند که زمانی رونق زیادی در این کشورها داشت ممنوع شده است. از سوی دیگر FBI و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در حال سرکوب برخی کارگزاری‌های ارزهای مجازی در این کشور هستند.

همچنین بخوانید:   «بیت کوین» نخرید، حتی اگر بانک مرکزی مجوز داد

انتهای خبر/