02177946669 | 09109200500 info@damaavand.com

با قیمت‌شکنی و استقبالی که از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سال‌های اخیر به‌عمل‌آمده است، اتحادیه مربوطه آن شکل گرفت و به نظر می‌رسد که بازار مصرف خرده‌فروشی را به‌ویژه در بخش مواد غذایی در آینده نزدیک در دست گیرد.

لزوم ایجاد فروشگاه زنجیره‌ای برای کاهش قیمت تمام‌شده عرضه کالا یکی از ضرورت‌هایی بوده که دولت بر اجرای آن اهتمام داشت و حتی در صحبت‌های مجتبی خسرو تاج قائم‌مقام وزیر صنعت بر تحقق این مهم تأکید و چراغ سبزی نیز بر ورود فروشگاه‌های زنجیره‌ای خارجی برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در ایران داده شد.

فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای که نمونه‌های موفق وطنی آن در سال‌های گذشته به‌کرات مشاهده می‌شود راه‌کاری برای کاهش و حذف واسطه‌ها در بخش خرده‌فروشی مواد غذایی و حتی سایر کالاهایی است که شرایط را با توجه به خرید عمده، همراه با سازمان‌دهی لازم فراهم آورده و درنهایت منجر به کاهش قیمت عرضه می‌شود.

بر اساس شرایط حاکم بر بازار مصرف به نظر می‌رسد که در آینده، بازار مصرف به‌ویژه در بخش خرده‌فروشی مواد غذایی ایران در دست فروشگاهی زنجیره‌ای خواهد بود که نشانه‌های آن با قیمت‌شکنی و فروش اجناس به قیمت کمتر از روی محصول مشاهده می‌شود و سایر فروشگاه‌ها صرفاً اقدام به فروش محصولات تخصصی می‌کنند.

بنابراین گزارش اخیراً نیز بر تعداد فروشگاه‌های زنجیره‌ای به‌ویژه در بخش مواد غذایی افزوده‌شده است و نمونه‌های آن در تهران و شهرستان‌ها مشاهده می‌شود، بر این اساس چهارشنبه هفته گذشته انتخابات هیئت‌مدیره اتحادیه صنف فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور در اتاق اصناف ایران برگزار شد و این اتحادیه رسماً آغاز به کارکرد.

در این مراسم، یدالله صادقی رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران به فرازوفرودهای تشکیل اتحادیه برای صنف فروشگاه‌های زنجیره‌ای پس از تصویب قانون نظام صنفی اشاره کرد.

همچنین بخوانید:  طراحی نحوه نمایش محصول در نقطه خرید

همچنین علی امانت قائم‌مقام مرکز اصناف و بازرگانان نیز گفت: برای نخستین بار در کشور صنف فروشگاه‌های زنجیره‌ای در قالب یک اتحادیه کشوری شکل خواهد گرفت.

گفتنی است مهدی عارفی دادیان، منصور عالی پور، امیر خسرو فخریان، حسین مدرسی فر و فرشید گل زاده کرمانی بیشترین آرا را در اولین انتخابات اتحادیه صنف فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور به‌عنوان اعضای هیئت‌مدیره کسب کردند. همچنین ابراهیم طلایی نیز بیشترین آرا را به‌عنوان بازرس انتخاب شد.

انتهای پیام/ تسنیم