طبق آخرین آمارها و بررسی عملکرد میزان و نحوه تسهیلات مشاغل خانگی در سال ۹۶ مشخص شد که از ۸ هزار میلیارد ریال سهم مصوب برای مشاغل خانگی تنها ۶۵ درصد از طریق بانک‌ها ابلاغ شد و درنهایت سهمی کمتر از یک‌چهارم یعنی ۲۴ درصد پرداخت شده است. بر اساس این گزارش، از ۸ هزار میلیارد ریال سهم مصوب کمتر از ۵۲۰۶ میلیارد ریال ابلاغ شد و درمجموع تسهیلات پرداختی به ۱۹۰۰ میلیارد ریال رسید.

همچنین، دریافت‌کنندگان تسهیلات نیز به تفکیک در سال ۹۲، میزان ۸۰ درصد زنان و ۲۰ درصد مردان و در سال ۹۶ نیز به همین صورت بوده است که نشان می‌دهد تغییری در جنسیت دریافت‌کنندگان تسهیلات مشاغل خانگی وجود ندارد. طبق آخرین آمارها از سال ۹۲ تا ۹۶، تعداد ۷۵۶ هزار نفر برای مشاغل خانگی ثبت‌نام کردند که از این میزان تنها برای ۳۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر مجوز صادر شد.

به نقل از فارس جدیدترین جزئیات این آمارها نشان می‌دهد که از ۱۹۸ هزارنفری که به بانک‌ها معرفی شدند، درنهایت ۱۷۷ هزار نفر موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند. همچنین بررسی وضعیت تسهیلات سال جاری مشاغل خانگی نشان می‌دهد که در مقایسه با روند نزولی ۴ سال گذشته، سهم تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی سال جاری رشد چشمگیری داشته است. علاوه بر این افزایش سقف تسهیلات قابل پرداخت برای اشخاص مستقل از ۵۰ میلیون ریال به ۲۰۰ میلیون ریال و همچنین برای اشخاص پشتیبان از ۷۵۰ میلیون ریال به ۱۰۰۰ میلیون ریال در دستور کار قرارگرفته است.

انتهای خبر/

همچنین بخوانید:   تهدید معیشت مردم با تفنگ بی فشنگ FATF